Nezmar řádil, Synot rozdrtil Žižkov

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Střelecky úspěšné vstupy do obou poločasů podložené hattrickem Jana Nezmara vynesly fotbalistům Synotu jasné vítězství nad Viktorií Žižkov. Dvě branky zaznamenal Nezmar hlavou, třetí přidal z pokutového kopu. Čtvrtý gól vstřelil v závěru utkání Meduna.

Synotu se dokonale vydařil začátek utkání: už po 80 sekundách si na Činčalův centr z levé strany vyskočil nejvýše Nezmar a hlavou vstřelil vedoucí branku. Do další střelecké příležitostí se dostal Činčala, jehož technická střela v 15. minutě mířila těsně nad branku. O tři minuty později po Šumulikoského kolmé přihrávce trefil rychlonohý Malár z bezprostřední blízkosti branky jen obránce Klimpla.

Po necelé půlhodině hry se více než fotbalem bavilo vyprodané hlediště stadionu v Uherském Hradišti mexickými vlnami. Postupně sice Žižkov srovnal se soupeřem krok, vážněji ale domácí branku neohrozil. Naopak Synot před závěrem poločasu opět zvýšil útočnou aktivitu, úspěšné zakončení se ale nepovedlo Abrahámovi ani Šumulikoskému.

Dokončený hattrick

Pouhých pět minut v úvodu druhé půle stačilo Synotu k definitivnímu rozhodnutí o výsledku. V 48. minutě Malár přetáhl centrovaný míč až na levou stranu a z Kadlecovy přihrávky přidal Nezmar hlavou druhý gól. O dvě minuty později Šumulikoski poslal kolmou přihrávkou do úniku Nezmara a po jeho souboji se stopery Mlejnským a Klimplem nařídil rozhodčí Beneš pokutový kop, který sám Nezmar bezpečně proměnil.

Teprve po třech obdržených brankách začal Žižkov ukazovat i své útočné umění. V 58. minutě brankář Drobisz vytáhl s námahou nad břevno Piklův trestný kop. Zanedlouho však ofenzíva Pražanů zase vyprchala a Synot bezpečně dotáhl zápas do vítězné koncovky. Dvě minuty před koncem se navíc po přesné přihrávce Šumulikoského dostal Meduna do sólového útoku a překonal brankáře Pižanowského počtvrté.

1. FC Synot - Viktoria Žižkov 4:0
Poločas: 1:0. Branky: 2., 48. a 50. z pen. Nezmar, 88. Meduna. Rozhodčí: Beneš - Amler, Lukes. ŽK: Činčala - Mikulík, Sabou, Hottek. Diváci: 8121.