Příbram dostala tři góly a ztratila dva hráče

OLOMOUC

Pro fotbalisty Příbrami už snad ani zápas v Olomouci nemohl dopadnout hůře. Nejenže od soupeře dostali tři góly, ale ještě kvůli červeným kartám ztratili dva hráče. Otepka byl vyloučen bez předchozího napomenutí a Příbram se s ním pro zápas s Ostravou může rozloučit.

Oba celky nastoupily se třemi beky a tak se první čtvrthodinu bojovalo převážně mezi šestnáctkami. Pak se domácí přeci jen několikrát dostali k brance Příbrami, ale malý důraz a nepřesné finální přihrávky neznamenaly pro hosty žádné velké nebezpečí. Domácí byli nejblíže gólu po lobu Kobylíka, ale Turtenwald míč směřující do branky stačil odkopnout. Hudec pak po rohovém kopu mířil hlavou nad.

Babnič po Kobylíkově standardce sám před gólmanem trefil jen příbramského gólmana Sňozíka - to byla největší šance Olomouce v prvním poločase. Hosté vystřelili na Vaniaka během úvodní poloviny jedenkrát, Otepkovu střelu však Vaniak chytil. Vše podstatné se pak odehrálo ve druhém poločase.

V 58. minutě unikl Babnič obraně hostí, obešel brankáře Sňozíka a z ostrého úhlu poslal míč do branky hostů. Dvě minuty na to nedosáhl na míč Kučera, Žemlík se ocitnul sám před Vaniakem, ale jeho střela se odrazila od břevna do autu. V 63. minutě fauloval Formánek Vyskočila, dostal druhou žlutou kartu a šel předčasně pod sprchy.

Pak propásli domácí velkou příležitost, když po úniku Vyskočila s Babničem druhý jmenovaný brankáře hostů nepřekonal. V 77. minutě však vyhrál Babnič hlavičkový souboj s obránci a střídající Bednář bombou k tyči zvýšil na 2:0. Hned za dvě minuty poslal Zbožínek z vlastní půle ideální míč dopředu Kobylíkovi a z jeho přihrávky skóroval Babnič potřetí.

Domácí pak mohli ještě přidat další branky, ale Babnič ani Kobylík už přesně nemířili. Dvě minuty před koncem ještě zbytečně fauloval Otepka bez míče domácího Zbožínka a dostal přímo červenou kartu. V nastavení ještě střídající příbramský Mlika z blízka trefil břevno branky domácích.

Sigma Olomouc - Marila Příbram 3:0 (0:0)
Branky: 58. a 79. Babnič, 76. Bednář. Rozhodčí: Matějek - Pokorný, Pinkas. ŽK: Formánek, Otepka, Fenyk (všichni Příbram). ČK: 61. Formánek, 88. Otepka (oba Příbram). Diváci: 4445.
Olomouc: Vaniak - Hubník, Kovář, Kučera - Randa (82. König), Zbožínek, Hudec, Špiláček (85. Bouška), D. Kobylík - Babnič, Vyskočil (70. Bednář). Trenér: Uličný.
Příbram: Sňozík - Mácha, Formánek, Turtenwald - Otepka, Fenyk