Šest gólů v Olomouci, Liberec přestřílel domácí. Plzeň zdolala Jablonec

Černý týden prožívali fotbalisté Plzně, v lize doma vybouchli s Olomoucí, s náhradní sestavou vypadli z poháru v Mladé Boleslavi. V sobotním utkání 21. kola Gambrinus ligy si chtěli v Jablonci spravit chuť. Podařilo se, díky dvěma gólům v závěru první půle nakonec vyhráli 2:0. V Olomouci viděli diváci šestigólovou přestřelku, která vyzněla lépe pro Liberec. Severočeši vyhráli 4:2. V posledním utkání mají Teplice na mušce poslední Žižkov, utkání můžete sledovat v on-line reportáži na Sport.cz.

Jablonecký Tomáš Jablonský (vpravo) se snaží zastavit Milana Petrželu z Plzně

Viktoriánům až teď v sobotu skončil pekelný rytmus víkend – středa, v němž se museli ohánět prakticky od začátku jara. A protože domácí pohár už opustili, zbývají jim už jen ligové bitvy. V Jablonci na ně zdánlivě čekala horká půda, jenže tu dokázali ochladit dvěma góly v závěru první půle. Ve 40. minutě otevřel skóre Petržela, těsně před odchodem do šaten navýšil vedení Kolář.

Kanonýr Lafata i jeho spoluhráči ve druhé půli marně zkoušeli pohnout se skóre. Potvrdilo se, že Jablonec to na Západočechy příliš neumí. Z posledních jedenácti vzájemných zápasů s Plzní vyhrál jen jediný...

Liberec ukončil na Hané několik sérií

Velkou bitvu sliboval také zápas Olomouce s Libercem. Hosté jsou ve hře o titul a domácí v posledním kole šokovali Plzeň, kterou vybrali po výhře 4:0. Navíc Hanáci byli namlsaní, pět kol neprohráli, v posledních třech vždy bodovali naplno. Tato série se ale zastavila právě proti Severočechům, kteří v divokém utkání vybojovali výhru 4:2.

Liberec tak ukončil hned několik sérií, protože zároveň v posledních čtyřech zápasech na Hané nevyhrál při skóre 1:9. Olomoucký Ordoš sice otevřel skóre, jenže po obrátce bleskově otočili Breznaník a Rabušic. Pak skóroval znovu Ordoš, na jeho trefu ale v závěru klání odpověděli Štajner s Musiolem.

Jasného favorita měl poslední sobotní duel. Osmé Teplice hostily beznadějně poslední Žižkov s nejhorším útokem i obranou v lize. Žižkovská Viktoria přesto za bezbrankovou remízu dokázala urvat na Stínadlech bod, první od 17. října, kdy porazila Slavii.

Olomouc – Liberec 2:4on-line
Branky: 25. a 61. Ordoš - 53. Breznaník, 56. Rabušic, 70. Štajner, 90.+2 Musiol.
Teplice – Žižkov 0:0on-line