Nebudu ten penaltový moment komentovat, je to zbytečné, tvrdil plzeňský Ďuriš

Příbram

Plzeňský útočník Michal Ďuriš (24) mohl být hrdinou zápasu v Příbrami. V 80. minutě se po kontaktu s domácím Krbečkem dožadoval pokutového kopu, na hlavě měl i stoprocentní šanci, kterou mu Hruška zázračně vyrazil. Nakonec byl tedy spíš smutným hrdinou v duelu, který Plzeň na trávníku posledního týmu senzačně prohrála 0:1...

Příbramský Jiří Mareš v souboji s plzeňským Michalem Ďurišem.

Jste hodně naštvaný. Rozpálil vás moment z 80. minuty, kdy vás v pokutovém území atakoval Krbeček?Nebudu to komentovat. Opravdu ne, je to zbytečné. Ať si o tom udělá obrázek každý sám... Když někdo udělá bu, bu, bu, asi to v českém fotbale zabírá. Teď jsme hodně naštvaní.

Vy jste měl na hlavě ještě jednu tutovku...Měl jsem příležitostí víc. Bohužel, gól jsem nedal.

Jak jste viděl situaci pět minut před koncem, kdy jste reklamovali, že příbramský Hruška chytil míč už za brankovou čárou?Tu situaci jsem neviděl dobře, takže nevím, jestli byl míč za čárou nebo ne.

Čím si vysvětlujete výkon Viktorie, který nebyl v první půli příliš dobrý?Je pravda, že první půli jsme prospali. Ve druhé jsme to všechno chtěli dohnat. Měli jsme tam několik šancí, škoda, že jsme žádnou neproměnili.

Mohla se na výkonu Viktorie podepsat ta nešťastně inkasovaná branka v posledních sekundách pohárového zápasu v Madridu?Ne, to určitě ne. Soustředíme se na každý zápas. V Madridu jsme sahali po bodu, což by byl s Atlétikem obrovský úspěch. Do Příbrami jsme přijeli pro tři body a prohráli jsme. Samozřejmě, že opět cítíme velké zklamání.

Připustili jste si vůbec, že byste mohli prohrát na trávníku posledního týmu tabulky?Věděli jsme, že to tady nebude lehké, naposledy jsme tu také prohráli. Přesto jsme začali hodně laxně a byli jsme za to potrestáni gólem. Zápas jsme pak už nedokázali otočit.

Popáté v řadě jste inkasovali jako první a museli dohánět skóre a zápas otáčet. Čím to, že začátky zápasů takhle nezvládáte?Těžko říct. Musíme si to rozebrat v kabině. Určitě to o něčem svědčí a není to dobré. Je špatné takhle ztrácet body. Podobné věci se nám stávaly i v minulé sezóně a pak jsme to obtížně doháněli a nakonec ani nedohnali. Musíme s tím něco udělat a připravit se co nejlépe na další utkání.

Už v minulé sezóně jste ztráceli body v lize po evropských pohárech. Potkalo vás to i po lize mistrů v Příbrami. To pro vás nebylo varováním?Ale bylo... Mysleli jsme si, že nás to v tomhle ročníku nepotká a zpočátku nám to vycházelo. Bohužel se to znovu opakuje. Doufejme, že už se to nebude opakovat.

Je hodně znát absence Pavla Horvátha?Pavel je velká osobnost v kabině i na hřišti. Jeho přihrávky a zahrávání standardních situací nám chybí. V Příbrami to bylo velmi znát.