Rubriky:

1. liga

Slavia stále dluží peníze fotbalistům

30. listopadu 2004 19:35 - PRAHA

V ligové soutěži se fotbalová Slavia čtyřmi výhrami za sebou vyhoupla na čtvrté místo tabulky, ale problémů se v žádném případě nezbavila. Vedení mužstva stále dluží hráčům peníze a sliby o uhrazení závazků se na kontech hráčů neprojevují. Fotbalistům dochází trpělivost a zvažují, že dají výpovědi pro neplnění smluv.

"Přiznáváme, že závazky máme. Konkretizovat je však nebudeme, je to naše interní záležitost. Mezi vedením a hráči," řekl tiskový mluvčí Slavie Alexandr Kliment. Přiznal také, že se v útery sešli zástupci hráčů s představenstvem klubu a o problému jednali. "Je to čistě interní záležitost Slavie. Nic k tomu říkat nebudu," řekl podobně stroze Pavel Kuka.

Kliment pouze uvedl, že klub má představu, jak situaci řešit. "Především ale musíme situaci zklidnit. Destabilizace by neprospěla nikomu," řekl mluvčí.

Neřešený problém

O finančních problémech Slavie se hovoří přes rok, ale vedení klubu je dlouho popíralo. Až před začátkem sezóny generální ředitel Vladimír Leška existenci závazků potvrdil s tím, že situace se řeší a že byl vypracován splátkový kalendář. Ten však údajně zůstal jen na papíře, do posledního termínu v polovině listopadu k vyřešení nedošlo a hráčům došla trpělivost.

"Hráči byli razantní, chtěli okamžitě podat výpovědi. Jednal jsem s nimi, probrali jsme smlouvu od smlouvy a hráči dostali instrukce, jak postupovat. V žádném případě nechci jít proti Slavii. Chci, aby se obě strany dohodly, ale na druhou stranu musím hráče chránit," řekl hráčský agent Pavel Zíka, který v slávistickém kádru zastupuje Gedeona, Sedláčka, Zbončáka, Holeňáka, Kozáčika a nově i Adauta.

Hráči mají nyní dvě možnosti. Buď dají Slavii ještě šanci závazky uhradit, nebo jí odešlou dopisy vyzývající k zaplacení dluhů. Kdyby ani to do třiceti dnů nevedlo k nápravě, tak mohou fotbalisté s takzvanými staršími smlouvami předat případ arbitráži. V případě novějších kontraktů, které obsahují klauzule o odstoupení při neplnění smlouvy, by byli volnými hráči.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..