Liberec uhájil třetí příčku

Souboj dvou v pohodě hrajících celků neměl vítěze, Liberec hrál se Slavií 1:1. Pražané tak neprodloužili svoji sérii čtyř vyhraných utkání. Domácí podesáté v řadě neprohráli, i když také přerušili dvouzápasovou vítěznou sérii. V zajímavém zápase 16. kola Gambrinus ligy vedli od 30. minutě po trefě Slepičky domácí, za Slavii vyrovnal kanonýr Vlček.

Slavia mohla jít do vedení už ve 3. minutě. Po kombinaci se dostal ke střele Piták, jehož střelu ale stejně jako dorážky Vlčka a Latky zneškodnil gólman Čech.

Domácí zahrozili v 27. minutě, útočník Pospíšil místo centru zvolil překvapivou střelu a překvapený brankář Slavie Černý jen sledoval, jak míč orazítkoval břevno. V 31. minutě vyslal nádhernou kolmicí Hodúr do šance Slepičku, který pěknou křížnou střelou poslal domácí do vedení.

Nedůsledné obsazení při gólu Slepičky se snažila Slavia odčinit ofenzívou, po výkopu Černého musel před Vlčkem pohotovým vyběhnutím hasit domácí gólman. Vyrovnání měl v poslední minutě první půle na noze Sedláček, proti jeho povedenému pokusu z volného přímého kopu se ale opět vytáhl Čech.

Šance byly i po přestávce

Svižný fotbal se hrál i po změně stran. V 55. minutě nevyužil nedorozumění slávistů Pospíšil, odkrytou branku z těžké pozice minul. O dvě minuty mohl zvýšit Slepička, který ale netrefil přiťuknutí Papouška.

Po hodině hry se Slavia dočkala vyrovnání. Gedeon přesným pasem z přímého kopu našel Vlčka a slávistický kanonýr nekompromisně zavěsil. Gól vlil hostům novou krev do žil, byli aktivnější, domácí jakoby inkasovaná branka zaskočila. Pomalu se ale vytrácela přesnost, oba celky zkoušely uspět dlouhými nakopávanými míčy.

Domácí ale přerušení úspěšné série, čítající deset zápasů bez porážky, nepřipustili a utkání skončilo remízou 1:1. Liberec tak před svým sobotním protivníkem uhájil třetí příčku v tabulce Gambrinus ligy.

Slovan Liberec - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 30. Slepička - 63. Vlček. Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Novák. ŽK: Švec, Sedláček (oba Slavia). Diváci: 5295.
Liberec: Čech - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Janů (79. Broschinský) - Kisel, Polák, Hodúr (78. Hamouz), Papoušek (71. Ančic) - Slepička, Pospíšil. Trenér: Griga.
Slavia: Černý - Švec, Holeňák, Bejbl, Zbončák - Piták, Latka (62. Kuka), Gedeon, Sedláček (82. Rychlík) - Vlček, Adauto (88. Fořt). Trenér: Csaplár.