Zlínští fotbalisté při loučení s podzimem přehráli Teplice

ZLÍN

Trenérovi teplických fotbalistů Vlastislavu Marečkovi při loučení s ligovým podzimem notně zhořkl návrat na zlínský stadion, kde strávil několik let své kariéry. Jeho bývalí svěřenci totiž díky brankám Činčaly a Švacha porazili Teplice 2:0, díky výhře přeskočili mistrovský Baník Ostrava a přezimují na osmé příčce tabulky.

Severočeši po dva týdny starém debaklu v Liberci dnes utrpěli druhou letošní prohru. Před jarní části sezony se budou dívat na vedoucí Spartu z druhé pozice s devítibodovým odstupem.

Zlínští se sice před zápasem dobrovolně postavili do role outsiderů, ovšem na začátku druhý tým ligy šokovali drtivým nástupem. Záložník Janíček po rohu v druhé minutě nejprve hlavičkoval jen těsně vedle, za další tři minuty ale teplický stoper Hunal podběhl přesný Hubáčkův centr a Činčala pohotovou hlavičkou a svým čtvrtým letošním zásahem zařídil zlínské vedení.

Severočeši v první fázi zápasu jen tápali a pověst obávaného týmu začali naplňovat až po půlhodině hry. Nejprve ještě bez úhony ustáli Malárův pokus, pak zrychlili pohyb a přechod do útoku a hned dostali domácí mužstvo do úzkých.

Útočníka Maška po Krmašově přesném pasu nejprve stačili zbrzdit vracející se stopeři a před dobíhajícím Tesaříkem, který při návratu do důvěrně známého prostředí nahradil v sestavě Verbíře, zažehnal nebezpečí gólman Baránek. Vzápětí po závaru neprotlačili míč za Baránkova záda Mašek se Sabouem a teplický nápor ukončila 36. minuta, kdy Mašek jen těsně nedosáhl na Krmašův centr.

Ještě dvanáct minut v druhé půli držel Marečkův tým naději na bodový zisk. O elán však přišel v 57. minutě, kdy domácímu týmu přinesla radost standardní situace. Hubáček zakroutil trestný kop do vápna, nekrytý Malár pohotově přiťukl Švachovi a domácí kapitán bez potíží z malého vápna překonal Poštulku podruhé.

Teplicím už nebylo nic platné ani přeskupení řad a posílení ofenzivy. Platonická převaha a nakopávané míče na precizně bránící a bojující domácí tým neplatily. Naopak dvanáct minut před koncem Malár po Lasotově nahrávce překopl prázdnou bránu a odmítl stoprocentní pojistku zlínského náskoku.

Hosté dohrávali v hlubokém útlumu a se svěšenými hlavami. Dvě minuty před koncem mohl ještě utkání zdramatizovat střídající Veleba, ale zblízka trefil jen boční síť. Skvěle rozjetý podzim teplických fotbalistů se tak v úplném závěru pokazil: z posledních tří zápasů žlutomodří vydolovali jediný bod za remízu se Spartou.

Zlín - Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 5. Činčala, 57. Švach. Rozhodčí: Závodný - Kordula, Handlíř. ŽK: Divecký, Tesařík, Veleba - Zapletal. Diváci: 2000.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Zapletal (90. Novosad), Lasota (90. Hrnčiřík), Dobeš, Janíček - Činčala, Malár (85. Ditrich). Trenér: Hapal.
Teplice: Poštulka - Kaufman (70. Veleba), Rada, Hunal, Krmaš - Doležal, Sabou, Benát, Tesařík (90. Ryška) - Mašek, Divecký (54. Verbíř). Trenér: Mareček.