Slovácko - Plzeň 0:2Plzeň se výhrou na Slovácku vrátila do čela, do branky domácích musel dlouhán Došek

67. Kolář 0 : 1
90. Horváth (penalta) 0 : 2

Uherské Hradiště

Jen necelých čtyřiadvacet hodin vydrželi na čele Gambrinus ligy fotbalisté Sparty. V neděli je o skóre přeskočila Viktoria Plzeň, která vyhrála na Slovácku 2:0. Úvodní gól vstřelil ve druhém poločase hlavičkou Kolář, v nastaveném čase pak přidal druhou trefu z penalty Horváth, který překonal útočníka Doška. Ten v brance zaskakoval za gólmana Heču, jenž za faul ve vápně na Tecla viděl červenou kartu.

Obránce Slovácka Jan Trousil se snaží zblokovat střelu plzeňského záložníka Daniela Koláře.

Plzeň vyhrála šest z posledních sedmi venkovních zápasů. Naopak Slovácko čeká na bodový zisk už čtyři ligová kola.

Domácí se proti favoritovi zaměřili v úvodu na defenzivu. Kouč Habanec vsadil na osobní obranu tvůrce hry Horvátha, jemuž nedal Valenta příliš prostoru k zakládání akcí. V domácí brance zraněného Melichárka nahradil Heča, který měl smolný začátek. Po čtvrthodině se po rohovém kopu srazil se spoluhráčem Doškem a utrpěl tržnou ránu nad obočím. Po ošetření ale navzdory krvácení zůstal v domácí brance.

Půlhodinu Slovácko drželo vyrovnanou partii. Před koncem poločasu hosté zvýšili tlak, do slibnější střelecké příležitosti se ale nedostali. Hrozili pouze z častých standardních situací. Obranu Slovácka dobře dirigoval stoper Trousil a centrované míče stačili domácí zadáci odvrátit.

Do druhého poločasu vstoupilo nečekaně mnohem aktivněji Slovácko, kterému ofenzivní hra vynesla i šance. V 52. minutě Doškovu střelu stačil Kozáčik jen vyrazit před Kerbra, jenž namířil přímo do plzeňského brankáře.

Plzeňský trenér Vrba zareagoval posílením útočné síly a do hry poslal Ďuriše a Tecla. Viktoria se rychle dostala z útlumu. Ďurišovu šanci zlikvidoval v poslední chvíli Heča, vzápětí se Horváthova střela otřela o břevno. V 67. minutě po Procházkově centru do trestného území vrátil Limberský míč hlavou nabíhajícímu Kolářovi, který vstřelil první branku.

Po ní už si Viktoria hlídala vítězství a soupeře do šancí nepouštěla. Minutu před koncem srazil Heča pronikajícího Tecla a byl vyloučen. Navíc rozhodčí Franěk nařídil pokutový kop. Do branky se postavil útočník Došek, který sice vystihl směr Horváthovy střely k tyči, ale gólu nezabránil.

23. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Branky: 67. Kolář, 90. Horváth z pen. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina. ŽK: Valenta, Kubáň, Trousil - Čišovský, Darida. ČK: 89. Heča (Slovácko). Diváci: 6015.
Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Kubáň (87. Košút) - Hlúpik, Hofmann, Valenta, Kerbr (82. Skalák) - Došek, Volešák (79. Haša). Trenér: Habanec.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský (66. Tecl), Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (59. Ďuriš), Kolář (88. Hejda), Kovařík - Bakoš. Trenér: Vrba.