Sparta šancí nepohrdla, Ml. Boleslav porazila a na vedoucí Plzeň už ztrácí jen dva body

Fotbalová Sparta nabídnutou šancí znovu atakovat mistrovský titul nepohrdla. Po překvapivém sobotním vítězství Slavie v Plzni se sice v nedělním duelu 27. kola s Mladou Boleslaví rozjížděla dlouho, ale nakonec díky třem gólům Lafaty a hlavičce Jarošíka vyhrála vysoko 4:0, takže tři kola před koncem ligy ztrácí na vedoucí Západočechy už jen dva body. Ve druhém nedělním střetnutí sice Jablonec utnul sérii porážek, ale remíza 1:1 s Jihlavou je pro něj málo. Vidina třetí příčky a tudíž cesty do pohárové Evropy z ligy se mu zase vzdálila.

Útočník Sparty Praha David Lafata oslavuje první gól do sítě Mladé Boleslavi.

Sparta zareagovala  na sobotní porážku vedoucí Plzně se Slavií. Proti Mladé Boleslavi začala skutečně aktivně a už v 5. min. se prodral do slibné šance Kadlec. Jenže trefil jen brankáře Millera. Lafata pálil hned několikrát, ale mušku měl vychýlenou.

Postupně se ale aktivita Pražanů proti oslabeným hostům vytrácela, takže ji nakonec musel zachránit v samém závěru první půle vedoucím gólem Lafata. Centrovaný míč mu poslal Krejčí a on se hlavou prosadil přes Šírla.

Po změně stran měla Sparta navrch, a když v 62. min. přidal Jarošík po trestném kopu Krejčího hlavou druhou branku, dostala letenská stíhačka vedoucí Plzně reálné kontury. Zvláště, když Lafata přidal v 73. min. další gól, aby minutu před koncem dovršil svůj střelecký koncert třetí trefou a pečetil tak vysokou, ale zaslouženou výhru svého týmu.

Bod je pro Jablonec málo

Jablonec prohrál poslední čtyři ligová utkání se skóre 4:15. Proto po minulém kole vyměnil trenéra, Kotala nahradil Skuhravý, který hned dovedl tým do finále Poháru České pošty na úkor Liberce. Paradoxní je, že ligová premiéra čekala nového kouče v duelu proti Jihlavě, na jejíž lavičce sedí František Komňacký, který předcházejících pět sezón trénoval právě Jablonec.

Pochopitelně, že Komňacký svůj bývalý tým dokonale zná, takže nachystal taktiku, která na Jablonec platila. Domácí sice měli převahu, připravovali si i slibné příležitosti, ale střelecky se nedokázali prosadit. Zvláště, když v bráně hostů kraloval bezchybný Blažek.

V 57. min. šla Jihlava zásluhou Jungra dokonce do vedení, domácí ale po třech minutách přičiněním Hubníka, který hlavičkoval po rohovém kopu, bleskově vyrovnali. Byla to mimochodem třetí trefa Hubníka ve třech po sobě jdoucích soutěžních zápasech. Domácím zachránila remízu, která je ale pro ně za dané situace málo.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.