Rubriky:

1. liga

Do Freiburgu nepojedeme odevzdaní, naznačuje Fleišman liberecké ambice

14. září 2013 23:28 - Liberec

Hodně atraktivní pro diváky a zároveň i po sportovní stránce velmi hodnotné konfrontace prožívají v současném období fotbalisté Slovanu Liberec. Zvládli úspěšně pohárový dvojzápas s italským týmem Udinese Calcio, vyrovnaný souboj svedli s Viktorií Plzeň a už se chystají na další pohárové vystoupení v německém Freiburgu. „Víme, o co se hraje,“ říká liberecký obránce Jiří Fleišman pro Sport.cz.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Udine je už za námi, žijeme přítomností. Co se týče Plzně, tak jsme narazili na nejlepšího ligového soupeře, který má rychlé a dynamické hráče. Navíc jim vyhovoval terén, dobře kombinovali. Viktorka se opírá o výborné fotbalisty na krajích hřiště. Potvrdili kvalitu a nás těší, že jsme je obrali o dva body," pustil se do hodnocení Fleišman. Přesto cítil menší rozpaky. „Jsme současně i trošku zklamaní, že jsme nevyhráli. Zavřeli jsme Plzeň ve druhém poločase na její půlce, ale druhý gól jsme nedali," připomněl remízu 1:1.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Je těžké přeorientovat se z ligy na evropský pohár? „Nebude to problém. Každý z nás ví, o co se hraje. O motivaci není nouze. Do Freiburgu nepojedeme odevzdaní. Máme několik dní i na teoretickou přípravu. Určitě se podíváme na video a trenéři nám dají informace. Jsme rádi za účast ve skupině Evropské ligy a uděláme maximum, abychom obstáli," naznačil Fleišman odhodlání.

Na zbytek podzimu jsme připravení

S narůstajícím počtem zápasů se může kumulovat i únava. „Čeká nás na podzim ještě šest pohárových zápasů a k tomu samozřejmě liga a taky Pohár České pošty. A v té domácí pohárové soutěži třeba nechá trenér odpočinout některé hráče, aby se zátěž trošku rozložila i na širší kádr. Věřím, že jsme celkově na druhou polovinu podzimní sezóny připravení," uvažoval liberecký obránce.

Cenné zkušenosti sbírá v libereckém dresu ukrajinský záložník Vladislav Kalitvincev, který zasáhl i do zápasu s Plzní. „V Česku jsem necelé tři měsíce a mohu říci, že lídr tabulky z Plzně byl zatím nejsilnějším týmem, proti němuž jsme v lize hráli. Hodně uznávám jejich kapitána, tedy Pavla Horvátha. Nebezpečný byl i Milan Petržela," uvedl šikovný legionář, který už také hledí k zápasu ve Freiburgu. „Naším cílem bude vítězství. Jedeme tam prostě neprohrát, takže budeme spokojeni i s remízou. Vím, že ve Freiburgu působí můj bývalý spoluhráč z Dynama Kyjev, útočník Admir Mehmedi. Je to Švýcar, který tam momentálně hostuje," podotkl Kalitvincev.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..