Baník si vyšlápl na Liberec, Jablonec v nastavení otrávil Koubkovi debut na slávistické lavičce

Fotbalisté Slovanu Liberec překvapivě prohráli v 9. kole nejvyšší soutěže na hřišti Baníku Ostrava 0:3. Hořkou premiéru na slávistické lavičce zažil Miroslav Koubek, jehož tým inkasoval v Jablonci ve čtvrté minutě nastavení a prohrál 1:2. Sérii neporazitelnosti protáhla Mladá Boleslav, která zvítězila před vlastními fanoušky nad Jihlavou 3:1. Domácí výhodu nedokázali využít fotbalisté Bohemians 1905, kteří prohráli s Olomoucí 0:2. Brno vyhrálo nad Znojmem 2:0.

Fotbalisté Baníku Ostrava se radují z třetího gólu, který vstřlili Slovanu Liberec.

Liberec se mohl v případě vítězství vyšplhat na druhé místo tabulky před Viktorii Plzeň, která už v sobotu remizovala s Duklou. Proti sobě ale měla téměř o existenci bojující fotbalisty, kteří po mizerných výsledcích dostali od vedení ultimátum, že z příštích dvou zápasů musejí získat alespoň čtyři body.

A v prvním zápase proti silnému Liberci získali hned tři za výhru 3:0. První dvě branky vstřelili Ostravané na konci prvního poločasu. Ve 43. minutě nacentroval Šichora a míč do brány hlavou poslal Petrus. O dvě minuty později kopal Holzer přímý volný kop, nikdo míč netečoval a ten skončil v bráně. Třetí branku zaznamenal Engelmann, který utekl obráncům, odešel gólmana Kováře a z úhlu se nemýlil. Baník vybojoval teprve třetí vítězství v sezóně, naopak Liberec padl teprve podruhé v ročníku.

Mizerné výsledky ze začátku sezóny přijela Slavia napravovat i s novým trenérem Miroslavem Koubkem do Jablonce. Severočechům se od vyřazení od Sevilly v předkole Evropské ligy taktéž příliš nedaří, proti Slavii se však domácí ujali vedení už v 15. minutě, kdy Kopic hlavičkou zužitkoval centr Nováka. Pražané vyrovnali krátce po hodině hry. Mičola prodloužil míč za sebe na Škutku, který z malého vápna prostřelil Špita. Užuž se zdálo, že si týmy body rozdělí, když ve čtvrté minutě nastavení naběhl na Pitákův vysoký centr Beneš a hlavou zařídil domácím vedení.

Boleslav porazila Jihlavu

Mladá Boleslav je v laufu a další zisk bodů si Středočeši připsali v zápase s Jihlavou. Domácí poslal do vedení už v 7. minutě Nešpor. Ještě v první půli fauloval Jarolíma Josl a penaltu bezpečně proměnil Štajner. Vysočina se pokusila zdramatizovat zápas, když Harba hlavou poslal míč do brány po centru Vaculíka. Klid do řad Mladé Boleslavi ale vrátil Ščuk, kterého ke skórování vyzval přesným centrem Jarolím. Mladá Boleslav posedmé v řadě neprohrála, Jihlava zůstává jediným týmem, který na soupeřových hřištích zatím nezískal ani bod.

Poslední Znojmo se představilo v Brně na Králově Poli, kde stejně jako Brno hraje domácí zápasy. Papírově domácí Zbrojovka si v duelu dvou nejhorších týmů ligy odnesla výhru. První gól vstřelil po centru Glasera Pašek, druhou branku přidal Frejlach, jehož střelu tečoval jeden ze znojemských obránců. Znojmo tak jako poslední ligový tým stále čeká na výhru.

Výhru 2:0 si připsali také fotbalisté Olomouce, kteří se představili v Ďolíčku hráčů Bohemians 1905. Sigma si připsala první výhru nad Klokany od roku 2000. Domácí inkasovali první gól do šatny. Po velkém tlaku hostů střílel Šmíd a kapitán Bohemians Jindřišek tečoval míč do sítě. Druhý gól přidal Varadi, který skluzem dopravil do brány střelu Navrátila.