Rubriky:

1. liga

SESTAVA PODZIMU: Cizinci z Teplic se úspěšně vmísili do války Sparty s Plzní

4. prosince 2013 11:01 - Praha

Zatraktivnili ligu, všechna čest. Fotbalovým legionářům ve službách Teplic sice v závěru podzimu došel dech, při bilancování první části sezóny Gambrinus ligy však nesmějí chybět. Ideální sestava podzimu podle Sport.cz vznikla součtem nominací do sestav kola a věrně odráží čelo tabulky. Vedoucí Sparta dodala čtyři hráče, druhá Plzeň s třetími Teplicemi po třech, čtvrtá Dukla jednoho.

 

Sport.cz s použitím webových stránek klubů

Ani jednou neprohráli, ligový podzim patřil sparťanům. Trenér Vítězslav Lavička sestavil tým bez slabin, který však má i své hvězdy. Počínaje třeba brankářem Tomášem Vaclíkem, který stejně jako Rada z Dukly a Kozáčik z Plzně vychytal šest zápasů s nulou.

V obraně byl trefou příchod Costy Nhamoinesu ze Zimbabwe. Letenská záloha se pak pyšní mladými dravci. Josef Hušbauer nasázel devět gólů a se šesti nominacemi je vůbec nejúspěšnějším hráčem v redakčním hodnocení. Bořek Dočkal sice po příchodu z Norska začal hrát až od 5. kola, přesto si stihl připsat úctyhodných 11 gólových asistencí.

Dědek Horváth pořád nechce do bačkor

Viktoria poztrácela body souběžně se vstupem do Ligy mistrů, v závěru podzimu se už Sparty držela jako klíště a stále může mistrovský titul obhájit. V obraně byl výrazný ofenzivní stoper Marián Čišovský. V záloze stále většinu mladíků v soutěži strčí do kapsy veterán a kapitán Pavel Horváth. Ve druhé části podzimu pak začal plnit očekávání mladý útočník Stanislav Tecl.

Mahmutovič mohl mít gólů ještě víc

V Teplicích se už zase chodí do hlediště. Díky cizinecké legii především. Útočník Aidin Mahmutovič je s deseti góly nejlepším střelcem podzimu - a kdo ví, o kolik dalších branek přišel vážným zraněním ve šlágru na Letné. V záloze tvrdí muziku jeho bosenský krajan Admir Ljevakovič. K ofenzivním klenotům soutěže se pak zařadil Franci Litsingi z Konga.

Jediným vetřelcem mezi fotbalisty z prvních tří týmů je José Antonio Romera. Španěl ve službách Dukly dokládá, že celá obrana je složena z cizinců.

Sestava podzimu fotbalové Gambrinus ligy podle Sport.cz:
Vaclík (3, Sparta) - Romera (4, Dukla), Čišovský (3, Plzeň), Costa (4, Sparta) - Ljevakovič (4, Teplice) - Dočkal (4, Sparta), Horváth (3, Plzeň), Hušbauer (6, Sparta), Litsingi (4, Teplice) - Tecl (3, Plzeň), Mahmutovič (3, Teplice).
Číslo v závorce udává počet nominací do sestav kola.
dos, Sport.cz

Který fotbalista si na podzim získal Vaše sympatie?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..