Vlastní branka Rajnocha připravila Slovácko o vítězství

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Pouze s dělbou bodů se musely spokojit po remíze 1:1 sestupem stále ohrožené týmy Slovácka a Příbrami. Fotbalisté Slovácka vedli od 17. minuty utkání 28. kola Gambrinus ligy Pavlíkovou trefou z pokutového kopu, o plný bodový zisk je připravila vlastní branka obránce Rajnocha minutu před koncem poločasu.

V souboji týmů ohrožených sestupem začalo Slovácko podle útočných not. Středová řada přehrávala soupeře, trenér Molnár nasadil do útoku hned trojici hráčů, když Ivanu a Nezmara doplňoval z levé strany pronikající Malár. Hned v úvodu zápasu měl dvě slibné šance Švejnoha. Příbram nabídla soupeři vedení v 16. minutě, kdy na levé straně trestného území Penner srazil Dostálka a nařízenou penaltu Pavlík ostrou střelou do horního růžku branky snadno proměnil.

I po vedoucí brance pokračovalo Slovácko v tlaku, rychleji a přesněji kombinovalo, navíc hrálo důrazně a pozorně v obraně. Ve 23. minutě mohl zvýšit náskok Dostálek, jenž ale netrefil sám před brankářem Pařízkem přesně míč. Příbram se pokoušela o rychlé protiútoky, které však s přehledem likvidovali pozorní domácí zadáci. Pouze ve 26. minutě Riegel osamocen netrefil přesně branku.

V závěru poločasu ale začal tlak Slovácka poněkud umdlévat. Příbram se vytáhla z obranné ulity a minutu před koncem poločasu a minutu před odchodem do šaten ve zmatku před vlastní brankou ztratil obránce Rajnoch orientaci a Rieglův centrovaný míč si srazil nešťastně do vlastní sítě.

Obdržená branka značně otupila iniciativu fotbalistů Slovácka, kteří po změně stran zápolili s přesnou kombinační souhrou. Příbram se sice do útočení nehrnula, protivníka ale trápila bleskovými výpady do otevřené obrany. Většina akcí ale Drobisze neohrozila, přesně zamířil mezi tyče pouze ve 48. minutě Huňa, který ale trefil přímo brankáře.

Postupně Slovácko opět získalo převahu a z ní i slibné příležitosti. V 62. minutě před pronikajícím Nezmarem odkopl míč v poslední chvíli Mácha, o sedm minut později Malár našel Jarolíma, jenž mířil nepřesně. Vzápětí se blýskl střídající Petržela střelou z dvaceti metrů, kterou vytáhl brankář Pařízek nad břevno.

1. FC Slovácko - Marila Příbram 1:1 (1:1)
Branky: 17. Pavlík z pok. kopu - 44. vlastní Rajnoch. Rozhodčí: Helebrant - Chytil, Petřík. ŽK: Rajnoch, Jarolím - Pařízek, Mendy. Diváci: 4628.
Sestavy:
Slovácko: Drobisz - Švejnoha (46. Němčický), Rajnoch, Pavlík, Palinek - Polách (61. Petržela), Dostálek, Jarolím - Ivana, Nezmar, Malár (80. Ordoš). Trenér: Molnár.
Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Penner - Rajtoral (90. Javorek), Otepka, Riegel, Čupr - Huňa (85. Klesa), Mendy. Trenér: Tobiáš.