Rubriky:

1. liga

Sparta jednala v Liberci o přestupu Slepičky

3. července 2005 11:00 - LIBEREC

Sobotní utkání Poháru Intertoto bylo pro Miroslava Slepičku možná posledním v dresu Slovanu Liberec. S majitelem severočeského klubu Ludvíkem Karlem totiž ještě před výkopem zápasu s Beitarem Jeruzalém jednalo vedení pražské Sparty o Slepičkově uvolnění.

Sparťanský viceprezident Daniel Křetínský to potvrdil ČTK a České televizi během zápasu. Křetínský vyrazil na jednání na sever Čech ve společnosti trenéra Jaroslava Hřebíka a společně pak sledovali pohárový zápas. Ještě před ním ale absolvovali jednání s libereckým šéfem a přestože sparťanský šéf nechtěl konkretizovat, o které hráče šlo, na jméno Slepička přitakal.

"Liberec nás samozřejmě jako špičkový český klub zajímá v mnoha ohledech a uvažujeme o několika alternativách," snažil se Křetínský vyhnout tomu, aby citoval konkrétní hráče, ale nakonec přiznal, že Slepička je na seznamu posil hodně vysoko.

Slepička podal kvalitní výkon, jako by dobře věděl, že ho budoucí kouč upřeně sleduje. Už v prvním poločase se statečně bil na hrotu, přihrál i na vedoucí gól Hološkovi a třetí po nádherné akci vstřelil sám. Pokud přestoupí, bude Liberci citelně chybět.

Slepička na přestup nemyslí, starosti nechává agentovi

Přiznal to i liberecký kouč Vítězslav Lavička. "Pokud bych soudil podle dnešního zápasu, bylo by to citelné oslabení. Ale nepředbíhejme, nedokáži odhadnout, jak jednání pokračují. Navíc máme řadu dalších výborných útočníků," připomněl trenér elitní ofenzivní formaci, jakou Slovan disponuje.

Slepička o zájmu Sparty o jeho služby slyšel, ale zatím se nechtěl bavit o tom, zda bude na podzim hráčem českého mistra. "Sparta je nejvíc, hraje Ligu mistrů, ale teď se chci soustředit na výkony za Liberec a snažím se na to nemyslet," řekl Slepička. Starosti o případném přestupu nechává na agentu Pavlu Paskovi.

Třiadvacetiletý hráč začínal s fotbalem v Příbrami, v roce 2002 přestoupil do Liberce za velmi lukrativních podmínek. V zákulisí se mluvilo o patnácti miliónech korun, které tehdy vyinkasoval příbramský klub.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..