Rubriky:

1. liga

Lavička chce pokračovat v nastoupeném trendu

10. července 2005 11:16 - PRAHA

Pokračovat v nastoleném trendu kouče Grigy chce u fotbalistů Liberce pokračovat i nový trenér Vítězslav Lavička. "Standa zanechal v Liberci velmi dobré jméno," řekl Lavička v rozhovoru pro deník Právo.

 

PRÁVO

Rok a půl jste v Liberci tvořil rovnocenný trenérský tandem se Stanislavem Grigou. Nyní přebíráte zodpovědnost jako samostatný hlavní kouč. S jakými pocity?
Po pracovní stránce jsem měl i dosud velký prostor k seberealizaci a vím, do čeho jdu. Standa zanechal v Liberci velmi dobré jméno a chci pokračovat v nastoupeném trendu, který jsme společně prosazovali. Je to rozdělaná práce a je na co navazovat. Za nového asistenta jsem si vybral pracovitého Michala Zacha a dále se snažíme produkovat fotbal, jaký se bude divákům líbit.

Jste s Grigou i nadále v kontaktu?
Ano, Standa je můj velmi dobrý kamarád a byl bych rád, kdyby býval v Liberci zůstal, ale sám se rozhodl skončit. Teď je na dovolené u moře v Chorvatsku a často si voláme. Libereckou sestavu a zápasy ale spolu nekonzultujeme.

Co říkáte na odchody Poláka, Kisela, Lukáše?
Beru to jako realitu. V loňské sezóně se nedostávalo na další hráče kádru. Po loučení dosavadních opor se jim otvírá šance a musím říci, že v prvním utkání Poháru Intertoto nezklamali.

Úvodní vystoupení v sezóně bylo i posledním v libereckém dresu pro útočníka Slepičku, který přestoupil do Sparty. Jak velká je to ztráta?
Kdybych měl usuzovat podle jeho výkonu proti Jeruzalému, tak určitě značná. Míra je hodně cenným a platným hráčem. Samozřejmě jde o oslabení mužstva, ale s tím jako trenér nic nenadělám.

Budete požadovat posily?
V současné chvíli pracuji s těmi, co jsou k dispozici. Pokud se vyskytne nějaký problém, dá se jednat s vedením o řešení.

V neděli vás čeká odveta II. kola Poháru Intertoto v Tel Avivu s Jeruzalemem. Co cestování?
Měli jsme dvě možnosti. Letět až v pátek s přestupem někde v Evropě, ale raději volíme čtvrteční přímou linku z Prahy. V Izraeli strávíme několik dní a přizpůsobíme tomu i program. S cestováním jsme při podání přihlášky do soutěže počítali a věřím, že si s tím poradíme.

Kam byste to chtěli dotáhnout?
Jsme teprve v úvodu přípravy. Na základě loňských zkušeností se chceme v Poháru Intertoto dostat co nejdále, tedy až do Poháru UEFA. Loni nás zastavilo Schalke ve finále, ale je nám jasné, že musíme jít krok po kroku.

Jak se díváte na fakt, že liberecký klub se zřekl postupu béčka z ČFL do druhé ligy. Není to škoda, vždyť rezervní týmy mají ve druhé lize kromě Sparty i Brno a Olomouc?
Existovaly dvě linie. Buď bude rezerva pracovat pro A-tým, nebo se béčko stane završením mládežnických týmů. Vedení se rozhodlo pro druhou variantu. Liberec není zastoupen v nejvyšší dorostenecké soutěži a pro mladíky končící v dorostu bylo by velice složité hrát druhou ligu dospělých.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..