Prvoligové celky si v přípravě zastřílely

Týmy Gambrinus ligy uspěly v nedělních přípravných zápasech na nadcházející sezónu. Útočníkům se dařilo a konta soupeřů zatížili notným přídělem branek. Výjimkou je Slovácko, které prohrálo na hřišti rakouského Paschingu.

I další celky si k testům pozvaly rakouské týmy. Jablonec na sever Čech pozval fotbalisty druholigového Wattensu. Domácí zvítězili 4:1. O výhře rozhodli až zlepšeným výkonem ve druhém poločase. Trenér Petr Rada dal opět příležitost prakticky celému kádru.

FK Jablonec - Wattens 4:1 (1:1)
Branky Jablonce: 10. Klapka, 52. vlastní, 65. Kotyza, 86. Smíšek.
Sestava Jablonce:
I. poločas: Špit - Laciga, Huber, Hrotek, Loučka - Michálek, Kordula, Klapka, Weber - Šenkeřík, Smíšek.
II. poločas: Zelenka - Jindříšek, Svojtka, Hrotek, Nesvadba - Michálek, Hušek, Baranek, Weber - Kotyza, Smíšek.

Ostrava vyjela do Rakouska za amatérským celkem SV Axam a bez větších potíží ho přehrála 7:2.

Kouč Jozef Jarabinský dal po těžkém sobotním duelu s Besiktasem prostor mladíkům a hráčům, kteří nemají jisté místo v základní sestavě. Axams však Ostravu moc neprověřil. "Utkání bylo dobré spíše proto, aby byli všichni hráči v zápřahu. Jen jsme splnili výsledkovou povinnost," řekl Jarabinský.

Na pomalejší zadáky soupeře platil hlavně rychlonohý Žůrek, který se blýskl hattrickem. Jeden gól zaznamenal dokonce Látal, jenž po minulé sezoně ukončil aktivní kariéru. V Axamsu odehrál první poločas, ale návrat na trávníky to neznamená. "Jen jsem si chtěl zatrénovat před srpnovou beneficí, kde se budu slavnostně loučit. Trenér nebyl proti," usmál se Látal.

SV Axams - Baník Ostrava 2:7 (2:3)
Branky Ostravy: 12., 53. a 65. Žůrek, 21. Mičola, 43. Látal, 75. Zeher, 86. Lukeš.
Sestava Ostravy: Buček - Látal (46. Drozd), Pavlík, Cigánek, Zapalač - Lukeš, Rajtoral (60. Staněk), Slončík, Mišinský (70. Zeher) - Mičola, Žůrek.

Nejtěžšího soupeře si z Rakouska vybralo Slovácko, které se střetlo s prvoligovým Paschingem a prohrálo 0:2.

V obraně vítězného mužstva odehrál celý zápas Erich Brabec, který je v Paschingu na testech.

Bývalý hráč Drnovic momentálně patří tureckému Kayserisporu, poslední tři roky strávil v ruské lize.

"Soupeř v poměrně vyrovnaném utkání lépe proměňoval střelecké příležitosti. Na Paschingu byla patrná větší rozehranost, která se projevovala v přesnější kombinaci. Dvě slibné šance měl Pospěch a jednu Ivana a Pavlík," uvedl trenér Slovácka Ladislav Molnár.

Hned ve druhé minutě Gilewicz trefil tyč branky Slovácka. První gól vstřelil ve 29. minutě z trestného kopu Schoppitsch, když se míč odrazil od obránců Slovácka do protipohybu brankáře Drobisze. Druhou trefu přidal z protiútoku v 62. minutě Gilewicz.

V záloze domácího týmu se objevil Petr Voříšek, který nedávno přišel na hostování z pražské Sparty. Naopak Slovák Rastislav Michalík, který měl do Paschingu přestoupit rovněž z Letné, s rakouským klubem smlouvu nepodepsal a zatím si stále hledáangažmá.

Pasching - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 29. Schoppitsch, 62. Gilewicz.
Sestava Slovácka: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek, Lysoněk - Petržela, Pavlík, Polách, Čoupek (75. Filipský) - Ivana, Zb. Pospěch (70. Obal). Trenér: Molnár.

Ligový nováček Jihlava si s chutí zastřílel v Táboře. Diviznímu mužstvu nastřílel deset branek a navíc odjel s čistým kontem.

V poločase vedl ligový nováček rozdílem dvou branek, po přestávce byl v koncovce výrazně úspěšnější. Střelecky se blýskli Kaplan a Pacholík, kteří zaznamenali po třech brankách.

"V úvodní polovině jsme hráli hodně komplikovaně a nedostávali jsme se tak často do šancí. Po změně stran jsme zrychlili hru, začali přesněji zakončovat a po několika rychlých brankách soupeř odpadl," řekl trenér Jihlavy Karel Večeřa.

FK Tábor - Vysočina Jihlava 0:10 (0:2)
Branky: Kaplan a Pacholík po 3, Veselý z pen., Vladyka, Malinek, Liška.
Sestava Jihlavy: Vorel - Vojtíšek, Kadlec, Šourek - Veselý (60. Pacholík), Vladyka, Demeter (46. Heide), Lovětínský, Liška - Kaplan, Malinek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.