Rubriky:

1. liga

Mostu sankce za překročení kapacity stadiónu nehrozí

8. srpna 2005 14:07 - PRAHA/MOST

Vedení mosteckého fotbalového klubu podle všeho nehrozí žádný trest za to, že návštěva na nedělním utkání ligového nováčka s Teplicemi překročila povolenou kapacitu stadionu o více než čtyři tisícovky. Disciplinární komise svazu by řízení s mosteckým klubem zahájila pouze v případě, že by dostala podnět například od vedení profesionálního fotbalu.

"Ale proč bychom někoho za tohle měli trestat? My jsme navíc v dostatečném předstihu byli informováni o tom, že v Mostě bude o první zápas veliký zájem a kapacita stadiónu nebude stačit," řekl šéf profesionálního fotbalu Ivo Lubas. "V Mostě proto byla přijata veškerá opatření, aby nedošlo k nějakému maléru. Na zápas s Teplicemi byly výrazně posíleny pořadatelská a zdravotnická služba i policejní složky," dodal Lubas.

Historicky první zápas Mostu v nejvyšší soutěži byl událostí pro celý severočeský region. Na rekonstruovaný stadión se při nedělním derby s Teplicemi vměstnalo bezmála dvanáct tisícovek diváků, což je zatím největší návštěva letošního ligového ročníku, který odstartoval v pátek.

Mostecký stadión má přitom kapacitu jen pro sedm a půl tisíce sedících diváků. "Bylo by jen dobře, kdyby nedělní událost přivedla mostecký klub k úvahám o rozšíření kapacity jeho stadiónu," podotkl Lubas.

Most v třetím ligovém kole přivítá ostravský Baník a klub se už v předstihu hodlá chystá na příjezd obávaných ostravských fanoušků. Kapacita stadiónu prý ani tentokrát nemusí stačit. "Před zápasem osobně do Mostu pojedu a znovu s vedením klubu budeme jednat. V každém případě budou znovu přijata taková opatření, aby byla minimalizovaná veškerá rizika," dodal Lubas.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..