Rubriky:

1. liga

Křetínský: S žádným nástupcem Hřebíka Sparta nejedná

30. září 2005 21:43 - PRAHA

Vedení fotbalové Sparty není spokojeno se současnými výsledky mužstva jak v domácí soutěži, tak Lize mistrů. V současnosti ale nejedná s žádným potenciálním nástupcem trenéra Jaroslava Hřebíka. Na zpravodajském kanálu ČT 24 to prohlásil sparťanský šéf Daniel Křetínský. V pondělí nebo v úterý se prý sejde klubové představenstvo, aby projednalo další postup.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Křetínský se vyjadřoval k současné krizi nejbohatšího českého klubu a při té příležitosti prohlásil, že nynější výsledky prvního mužstva jsou hodně neuspokojivé. "Musíme začít urychleně jednat. Současné výsledky totiž ohrožují dva základní cíle pro sezónu," uvedl. Těmi jsou vítězství v lize a postup ze skupiny v Lize mistrů.

Hráči nenaplňují trenérovy představy

Ve svém vystoupení se snažil obhajovat práci trenéra Jaroslava Hřebíka, ale také naznačil, že představy o výsledcích i o hře týmu byly jiné. "Představy pana Hřebíka, jak by mělo mužstvo hrát, jsou naprosto jasné. Kdyby se dařilo hráčům naplňovat jeho strategii, tak by byly výsledky jiné. Jenže se to zatím nedaří a nepodáváme takové výkony, jaké by měly být," řekl Křetínský.

Na otázku, jak bude klubové vedení celou krizi řešit, konkrétně neodpověděl. "Bylo by nefér něco předjímat, na to si se svými kolegy z představenstva sedneme v pondělí či úterý. Jednání bude určitě více, ale věřím, že relativně velmi rychle rozhodneme, co bude následovat," prohlásil funkcionář. Nechtěl ani předjímat, zda na rozhodnutí může něco změnit nedělní zápas v Teplicích.

Nikoho jsme nekontaktovali!

Odmítl ale úvahy, že klub už má připravené jméno nového sportovního ředitele a Hřebíkova nástupce. Média spekulují, že nejblíže angažmá je slovenský kouč Stanislav Griga, v současné chvíli pobývající v Indii.

"Všechny podobné informace jsou nepravdivé. Přímo ani nepřímo jsme žádného trenéra ani ředitele nekontaktovali," uvedl na závěr sparťanský viceprezident, který klub vede od té chvíle, co ho loni v létě koupila finanční skupina J&T.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..