Olomoucká Sigma prohrála na Slovácku a je jednou nohou ve druhé lize

54. Navrátil 1:1
59. Diviš 2:1
Záznam online reportáže »

11. května 2016 20:10 - Uherské Hradiště

Fotbalisté o záchranu bojující olomoucké Sigmy zápas předposledního kola Synot ligy nezvládli, v Uherském Hradišti prohráli se Slováckem 1:2 a jsou tak krůček od sestupu, když na čtrnáctou Příbram ztrácejí stále dva body.

Dalibor Glück, ČTK

Hanáci vědomi si důležitosti zápasu byli od úvodních minut aktivnější. Do první šance se ale dostali domácí, když z 20 metrů nebezpečně pálil Valenta. Buchta však byl na místě.

První kloudná akce viditelně nervózní Sigmy přišla až v 17. minutě. Petr našel Navrátila a ten vysoko přestřelil. Krátce nato se v šestnáctce Slovácka dostal k míči Hála, ale Heča ho vychytal. Podobně se vedlo v 39. minutě také Ordošovi. S jeho nedůraznou střelou z deseti metrů domácí gólman neměl nejmenší problémy.

Klíčový okamžik první půle se zrodil v 40. minutě. Šimulikosti překvapil Hanáky rychlým rozehráním přímého kopu, na míč si naběhl Kone, dostal se do kontaktu s Šindelářem a sudí Zelinka více než přísně nařídil pokutový kop. Hostujícího stopera navíc vyloučil. K balónu se pak postavil Valenta, penaltu s přehledem proměnil a boj Sigmy o záchranu tak dostal povážlivou ránu.

Bojovat ale nepřestala, byť po přestávce opět nejprve zahrozili domácí. Koneho přízemní střela zleva však šla těsně vedle levé tyče. V 51. minutě Sigma přece jen vykřesala naději. Falta si na levé straně pohrál s Chvástalem, odcentroval, na míč si naběhl maličký Navrátil a šťastnou hlavičkou přeloboval bezmocného Heču.

Ovšem dlouho se Hanáci neradovali. O sedm minut později Reinberk našel Diviše a ten rovněž hlavou překonal zkoprnělého Buchtu. Stejný hráč mohl pojistit vedení v 69. minutě, hostující gólman však jeho bombu z 20 metrů zneškodnil. Slovácko ale v té chvíli už drželo otěže utkání ve své moci, Sigmě nic nedovolilo a tři body si bez větších problémů pohlídalo, Hanákům tak zůstaly jen oči pro pláč.

29. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 41. Valenta z pen., 59. Diviš - 54. Navrátil. Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Hájek. ŽK: Havlík, Daníček - Chorý, Petr, Navrátil, Radakovič. ČK: 40. Šindelář (Olomouc). Diváci: 4142.
Slovácko: Heča - Chvátal, Rada, Hofmann, Reinberk - Šumulikoski - Diviš (80. Biolek), Valenta, Havlík, Civič (69. Daníček) - Koné (81. Došek). Trenér: Habanec.
Olomouc: Buchta - Hála (64. Štěpán), Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil, Plšek, P. Ševčík, Petr (64. Mahmutovič) - Chorý (43. Štěrba), Ordoš. Trenér: Jílek.