Matušovič vystřelil Spartě premiérovou jarní výhru

Až ve svém třetím jarním zápase dokázali fotbalisté pražské Sparty zvítězit. V dohrávce 20. kola Gambrinus ligy v pondělí Sparta porazila Slovácko 1:0, přestože herně znovu nepřesvědčila. Jediný gól vstřelil po ruce Rajnocha z pokutového kopu Miroslav Matušovič. Sparta se po výhře posunula do první poloviny tabulky a je osmá.

Trávník v Toyota aréně byl po nedělním sněžení dobře připravený, hráčům nedělal problémy. V 5. minutě se poprvé do šance dostal Lustrinelli, k přesnějšímu zakončení mu chyběl krok. Za Slovácko odpověděl Mario Lička, ale v dobré pozici netrefil ideálně. Oba celky ale povětšinou bojovaly s nepřesnou rozehrávkou a šance se rodily jen ztěžka.

Sparta si ale vypracovala převahu, ale ani Matušovič po signálu a přihrávce Kisela, ani Kóňa míč do branky Slovácka neposlali. Po půlhodině zaváhala obrana hostí, Lustrinelli si ale v klíčovém okamžiku ukopl míč kolenem a následná střela šla vysoko nad branku. Blízko ke vstřelení gólu byl na konci prvního poločasu Kisel, který si zpracoval míč na prsou a bombou orazítkoval břevno za zády gólmana Drobisze.

Sparta měla převahu i po přestávce, ale stejně jako v předchozích duelech marně dobývala soupeřovu branku. Její hru oživil střídající Šimák, který nahradil nevýrazného Kóňu. Po hodině hry Zabavník po rohu už prostřelil Drobisze, ale na brankové čáře míč vykopl dobře postavený Petržela.

Matušovič z penalty nezaváhal

V 68. minutě chyboval Švejnoha, Došek nabil před branku Pospěchovi, po jehož střele na brankové čáře nešťastně rukou zahrál Rajnoch. Stoper Slovácka dostal červenou kartu a navíc se kopala penalta. Tu Matušovič nekompromisně proměnil a poslal domácí do vedení.

Chvilku po gólu naskočil ve středu pole na Haška Sowunmi a téměř celý tým Sparty uklidňoval kapitána Tomáše Řepku, který okamžitě vše přiběhl maďarskému záložníkovi vysvětlit. Sowunmi za svůj zákrok žlutou kartu nedostal, zápas ale přesto nedohrál. V 80. minutě fauloval zezadu Koláře a po druhém napomínání putoval do šaten.

Sparta si proti devíti protihráčům vytvářela šance, ale zvýšit už nedokázala. Matušovičova technická střela skončila těsně vedle, Došek hlavou také těsně minul a v nastaveném čase Matušovičovi v poslední chvíli ukopl před prázdnou brankou míč Lička.

Slovácko se v závěru ještě statečně rvalo o bod za remízu, ale šanci si nevytvořilo. Sparta dokázala vybojovat premiérovou jarní výhru a posunula se v tabulce do její horní poloviny. Je osmá, když má stejně bodů jako sedmá Příbram.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 69. Matušovič z pen. Rozhodčí: Jílek - Lhoták, Tulinger. ŽK: Došek - Sowunmi. ČK: 68. Rajnoch, 80. Sowunmi (oba Slovácko). Diváci: 3215.
Sparta: Blažek - Zabavník, Drobný, Řepka, Kadlec - Kisel, Hašek (75. Kolář), Kóňa (46. Šimák) - Pospěch, Lustrinelli (59. L. Došek), Matušovič. Trenér: Griga.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Švejnoha, Lysoněk - Petržela, Lička, Břežný, Róth (74. Malár) - Sowunmi, Ivana (62. Obal). Trenér: Levý.