Hokejisté Ústí a Chomutova jsou krok od semifinále

OSTRAVA

Jediné vítězství chybí hokejistům Ústí nad Labem k postupu do semifinále první ligy. Ve čtvrtečním čtvrtfinále vyhráli v Jihlavě 5:2 a v sérii vedou 3:0. Stejně je na tom i Chomutov, jenž zdolal Kometu Brno 2:1. Stejným rozdílem, ale v prodloužení, prohrála Mladá Boleslav na hřišti Třebíče. Hradec Králové zaskočila Sareza Ostrava, když vítěze základní části porazila 4:2.

Třebíč překvapila favorita především tvrdostí a nasazením a už od sedmé minuty vedla. Mladé Boleslavi se podařilo vyrovnat v závěrečném drtivém náporu, kdy se při power play trefil půl minuty před třetí sirénou kapitán Král. O překvapivém vítězství Třebíče rozhodl v šesté minutě prodloužení v další přesilovce Zahradník. Domácí tak snížili v sérii na 1:2.

O výhře Ostravy nad favorizovaným Hradcem Králové rozhodly po dvou vyrovnaných třetinách góly Klimka a Sochorka z třetího dějství.

V Jihlavě hrála Dukla hokej a Ústí nad Labem dávalo góly. V 15. minutě otevřel skóre Janků. Vyrovnat mohl ve 25. minutě Čachotský, jeho dvě střely ale skončily na tyči. Trest přišel v polovině utkání, když Bakusovo vyloučení potrestal Klimt a o vítězi bylo rozhodnuto.

Přesilovky rozhodly o vítězství Chomutova v Brně. Zatímco domácí Kometa v prvním dějství zahodila tři početní výhody, hosté využili díky Bouškovi, respektive Haškovi nejen tu první ale i druhou a šli do dvoubrankového vedení. Brno sice dokázalo v oslabení snížit na rozdíl jediné branky, víc ale skvěle chytající gólman Horčička Kometě nedovolil.

1. liga - čtvrtfinále, 3. zápasy:
Sareza Ostrava - HC VČE Hradec Králové 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 7. Glas, 34. Bokroš, 48. Klimek, 53. Sochorek - 11. Suchý, 40. Roubík. Rozhodčí: Fraňo - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. Diváci: 1020. Stav série: 1:2.
Dukla Jihlava - Slovan Ústí nad Labem 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: 40. Čachotský, 60. Vlk - 15. Janků, 32. Klimt, 36. Liščák, 39. Slížek, 59. Micka. Rozhodčí: Würtherle - Padevět, Čížek. Vyloučení 11:11, navíc Fiedler 10 min., Morava 10 min. a do konce utkání - Zápotočný, Liščák oba 10 min. Využití 0:1. Diváci: 2810. Stav série 0:3.
Třebíč - Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Dibelka, 66. Zahradník - 60. Král. Rozhodčí: Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:10, navíc Zahradník - Paroulek, Král a Šindel všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1850. Stav série: 1:2.
Kometa Brno - Chomutov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Černý - 9. Boušek, 30. Hašek. Rozhodčí: Trombík - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 6:8, navíc Barták 5 min. a do konce zápasu - Mikšovic 5 min. a do konce zápasu, Kostourek 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7052. Stav série: 0:3.