Hokejisté Znojma vyhráli gólem v 60. minutě a jsou v play-off

V závěrečném kole základní části první hokejové ligy si zajistilo účast v play-off Znojmo. Orli v pondělním 30. kole jako jediní ze čtyř uchazečů o osmou příčku v tabulce dokázali vyhrát, když porazili Beroun 1:0 gólem v poslední minutě. Šanci probojovat se do horní části tabulky před jejím rozdělením na dvě poloviny měly ještě Kadaň, Třebíč a Vrchlabí, ale ani jeden z těchto týmů nebodoval.

Z prvního místa jde do další fáze soutěže Chomutov, který uhájil vedoucí pozici díky vítězství 4:3 po samostatných nájezdech nad Hradcem Králové. Druhé Ústí nad Labem deklasovalo Vrchlabí 6:0 a snížilo svou ztrátu na jediný bod.

Na programu je nyní ještě 14 kol, po kterých horní osmičku doplní čtyři nejlepší týmy ze spodní poloviny tabulky. Kluby na 1.-4. místě se dostanou přímo do čtvrtfinále, celky z 5.-12. pozice budou hrát předkolo play-off na tři vítězné zápasy. Čtvrtfinále, semifinále i finále se odehraje na čtyři vítězné zápasy.

Znojmo vstupovalo do zápasu s vědomím, že jakákoliv bodová ztráta může znamenat konec nadějí na play off. Nervozita svazovala hráčům ruce, navíc hráči Berouna dobře bránili a domácí celé utkání hledali recept na pozornou obranu, a když už jej našli, zasáhl výborný Furch. Rozhodnutí přišlo 23 sekund před sirénou, kdy doklepl odražený puk do odkryté branky Staněk.

Naděje hokejistů Třebíče odvála poslední třetina zápasu v Benátkách nad Jizerou, do které šli hosté s vedením 2:1. Loskot s Klimtem však svými góly skóre otočili na 3:2 pro středočeský celek.

O jediný gól prohrála také Kadaň v Písku. Za domácí skórovali Ferebauer s Pšurným, Severočechům dal ještě naději v 54. minutě obránce Mazanec, ale gól píseckého odchovanec hosty k obratu nenastartoval.

Nejhůř z adeptů na postup do play-off dopadlo Vrchlabí, které už po první třetině prohrávalo v Ústí o tři branky. Skóre zápasu otevřel již po 55 sekundách Holomek. Domácí gólman Orct pochytal všech 31 střel hostů a podruhé v sezóně udržel čisté konto.

První hokejová liga - 30. kolo
Dukla Jihlava - Havlíčkův Brod 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 4. Čachotský. Rozhodčí: Jebavý - Kreuzer, Rittich. Vyloučení: 8:9, navíc Malena (Jihlava) 5 min. a konce utkání. Bez využití. Diváci: 3663.
Chomutov - Hradec Králové 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 10. Chlouba, 38. Kůs, 57. Davídek, rozhodující nájezd Kraft - 41. Budínský, 49. Chmelíř, 51. Čermák. Rozhodčí: Zubzanda - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc Chmelíř (Hradec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1216.
Benátky nad Jizerou - Třebíč 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 18. Jech, 48. Loskot, 58. Klimt - 14. Vondráček, 26. Sláma. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 303.
Ústí nad Labem - Vrchlabí 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky: 1. Holomek, 15. Pajič, 19. Zeman, 33. Handlovský, 36. Kloz, 54. Čurilla. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci 1246.
Olomouc - Litoměřice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 24. a 51. Meidl, 26. Haluza, 45. Szturc - 8. Slížek. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 700.
Znojmo - Beroun 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 60. Staněk. Rozhodčí: A. Jeřábek ml. - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:8, navíc Švagrovský (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 1430.
Písek - Kadaň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Ferebauer, 39. Pšurný - 54. Mazanec. Rozhodčí: Svoboda - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 768.
Tábor - Chrudim 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 4. a 55. Havran, 51. Štrba - 4. Šeda, 29. Sýkora, 57. Kaut, 61. Nosek. Rozhodčí: Pavlovič - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:6, navíc Drtina (Chrudim) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 780.