Hokejisté Jihlavy zdolali vedoucí Ústí nad Labem v nájezdech

Hokejisté Dukly Jihlava dokázali obrat vedoucí tým první ligy z Ústí nad Labem o dva body. Dramatický šlágr 41. kola skončil i po prodloužení nerozhodně 2:2, nájezdy rozhodl domácí Padělek. Druhý Chomutov má po výhře 4:1 v Hradci Králové na svého severočeského rivala manko pět bodů.

Jihlava prožila skvělý vstup do utkání. Už ve třetí minutě nahodil v útočném pásmu Šidlík puk na ústeckou branku a ten odrazem o horní tyčku skončil v síti. Za sedm minut bylo vyrovnáno, když ve vlastním oslabení ujel Mikulík a střelou k levé tyči po ledě nedal Řehořovi šanci. Severočeši se dostali do vedení za necelé tři minuty znovu díky Mikulíkovi, zásluhou Čachotského bylo ale ještě do přestávky vyrovnáno. Skóre 2:2 vydrželo i přes řadu šancí až do nájezdů, ve kterých byli lepší domácí.

Chomutov o své úspěchu na východě Čech rozhodl třemi rychlými góly v první desetiminutovce a Hradci povolil jen korekci na konci druhé třetiny. Konečné skóre 4:1 završil v 55. minutě Kůs.

V Berouně se dočkali diváci osmi gólů a navíc i vítězství svého týmu po devítizápasové sérii proher. O osudu zápasu se Znojmem rozhodl za stavu 3:3 v předposlední minutě kapitán Novotný po pěkné kombinaci. Domácí výhru pojistil střelou přes celé hřiště do odkryté branky Nedvěd.

Za výhrou 3:1 nad Havlíčkovým Brodem vykročila Olomouc už po 77 vteřinách, když chyboval hostující obránce a rozehrávkou vyslal do brejku domácího Haluzu, který zakončil mezi betony Slipčenka. Hanáci se poté dostali pod tlak, hráli zhruba dvě minuty v dvojnásobném oslabení. Hosté přesilovku využili, střelu odraženou od zadního mantinelu doklepl do branky Zohorna. Odpověď ze strany Olomouce přišla za minutu - přihrávku Polodny využil Černý. Domácí neproměnili řadu brejků, výhru pojistil až Černý střelou do prázdné branky.

Poslední místo už má jisté Písek, který v duelu dvou týmů z chvostu nestačil na Chrudim. Ta využila slabší sestavy Písku k pohodlné výhře 4:1. V záchranářském souboji mezi Táborem a Litoměřicemi mnoho pohledných akcí k vidění nebylo, vynikali především brankáři. Po bezbrankovém utkání v samostatných nájezdech rozhodl o dvou bodech pro Tábor Matušík.

Samostatné nájezdy musely vyřešit i výsledek zápasu Benátek s Vrchlabím. Hostům zajistil výhru 3:2 Zadina, který proměnil oba své nájezdy.

Druhou porážku v tomto týdnu musela strávit Kadaň. Po prohře 3:6 v Třebíči už se propadla na poslední postupové místo do play off. Tábor a Litoměřice na ni ztrácejí jen dva body.

41. kolo první hokejové ligy - nadstavbová část:
Skupina o 1.-8. místo:
Olomouc - Havlíčkův Brod 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. a 60. Černý, 2. Haluza - 9. Zohorna. Rozhodčí: Kubičík - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:7, navíc Morava (Havlíčkům Brod) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1168.
Jihlava - Ústí nad Labem 3:2 po SN (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Šidlík, 15. Čachotský, rozhodující nájezd Čachotský - 10. a 13. Mikulík. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3542.
Beroun - Znojmo 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky: 9. Rudovský, 29. Husák, 34. Vlček, 59. Novotný, 60. Nedvěd - 14. Říha, 17. Podešva, 32. Pláněk. Rozhodčí: Jebavý - Flegl, Jílek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 400.
Hradec Králové - Chomutov 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 38. Kadlec - 3. Radulay, 8. Hřebejk, 9. Skořepa, 55. Kůs. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1031.
Skupina o 9.-16. místo:
Chrudim - Písek 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 18. a 32. Semorád, 21. Šeda, 56. Sýkora - 15. Kellner. Rozhodčí: Trombík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 509.
Třebíč - Kadaň 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 29. a 46. Ostrčil, 3. Laš, 7. Dolníček, 9. Finsterle, 51. Malinský - 13. Horna z trest. střílení, 28. Seman, 29. Charousek. Rozhodčí: Kalivoda - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 2:7, navíc Mazanec (Kadaň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1570.
Benátky nad Jizerou - Vrchlabí 2:3 po SN (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. Skořepa, 52. Bárta - 9. Látal, 38. Beck, rozhodující nájezd Zadina. Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7, navíc Zíma a Rusnák (oba Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 446.
Tábor - Litoměřice 1:0 po SN
Branka: rozhodující nájezd Matušík. Rozhodčí: Horák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 442.