Chomutov zaváhal s Jihlavou, Ústí dalo jubilejní gól a opět zvyšuje náskok

Hokejisté Ústí nad Labem opět zvýraznili svůj náskok v čele prvoligové tabulky a vedou už o jedenáct bodů. Suverén sezony v 22. kole deklasoval Beroun 9:1, zatímco dosud druhý Chomutov doma podlehl 0:2 Jihlavě. Na druhé místo se tak vrátila Olomouc po výhře 4:2 na ledě posledního Mostu.

Na ústeckém brankostroji se hattrickem podílel Handlovský. Střelcem jubilejní sté branky mužstva v sezóně byl v druhé třetině Sklenička a druhou stovku načal krátce nato Lev. Čisté konto pokazil domácímu brankáři Francouzovi až v závěru zápasu Žalčík.

Chomutov po celý zápas nenašel recept na precizní jihlavskou obranu a Novotného nepřekonal ani při téměř dvouminutové přesilovce pět na tři. Jihlava se do útoku příliš nehnala, byla však efektivnější. V 22. minutě se při signalizovaném vyloučení z úhlu trefil Hodek a v závěrečné třetině šikovně ze vzduchu sklepl puk do brány Krupka. Na prohře Chomutova už nic nezměnila ani závěrečná power play umocněná přesilovkou.

V Mostu se hrál vyrovnaný zápas tří odlišných třetin. Dvoubrankové olomoucké vedení domácí hráči v druhé dvacetiminutovce zlikvidovali dvěma rychlými zásahy, ale třetí dějství patřilo znovu Hanákům. Nejdříve potrestal chybnou domácí rozehrávku Selingr a zisk tří bodů pojistil střelou do opuštěné branky Ondrušek. Most tak nebodoval již v sedmém utkání za sebou.

Zápasy Písku s Třebíčí i Šumperku s Hradcem Králové rozhodly ve prospěch domácích týmů až samostatné nájezdy. Zatímco v Písku ale předtím padly ze hry jen dva góly, v Šumperku jich bylo deset. V nájezdech pak Draci potřetí v sezoně vyhráli a znovu o tom rozhodl Vrdlovec.

Havlíčkův Brod vedl v polovině zápasu nad Kadaní už o dvě branky, nakonec ale neuspěl. V závěru domácí inkasovali dva slepené góly z hole Chlouby, jenž rozhodl o kadaňské výhře 4:2.

Benátky nad Jizerou zdolaly Litoměřice 4:1. Vítěznou branku vstřelil v druhé třetině v přesilovce Skořepa, na začátku třetí části se pak v rozpětí 28 sekund trefili ještě Jaroměřský a Kica,

22. kolo první hokejové ligy
Ústí nad Labem - Beroun 9:1 (2:0, 3:0, 4:1)
Branky: 9., 43. a 55. Handlovský, 10. Alinč, 27. Sklenička, 34. Lev, 39. Gureň, 44. Třetina, 47. Dan. Boháč - 57. Žalčík. Rozhodčí: Schmejkal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2390.
Chomutov - Jihlava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 22. Hodek, 43. Krupka. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 3002.
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 12. Mrkvička, 30. Skořepa, 41. Jaroměřský, 41. Kica - 26. Horčička. Rozhodčí: Kubeš - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 396.
Most - Olomouc 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 29. Brožovský, 31. Látal - 12. Kucharczyk, 15. Horák, 46. Selingr, 59. Ondrušek. Rozhodčí: Jeřábek - Poruba, Adamec. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 289.
Písek - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 33. a rozh. nájezd Nouza - 46. Kania. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7, navíc Vaniš (Písek) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 698.
Šumperk - Hradec Králové 6:5 po sam. nájezdech (0:2, 4:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 22. Tesařík, 28. Cink, 29. Haas, 39. Hulva, 51. Červenka, rozh. nájezd Vrdlovec - 12. Zohorna, 14. Valášek, 32. Čáp, 43. Tvrdík, 57. Chovan. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:9, navíc Polanský (Hradec Kr.) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1410.
Havlíčkův Brod - Kadaň 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Zábranský, 31. Nahodil - 58. a 58. Chlouba, 33. Mazanec, 43. Novák. Rozhodčí: Pavlovič - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1166.