Přerov - Šumperk 5:4 PPPřerov zdolal Šumperk 5:4 v prodloužení a je čtvrtý

Hokejisté Přerova zdolali v předehrávce 34. kola první ligy předposlední Šumperk 5:4 v prodloužení a díky třetí výhře za sebou se posunuli ze šestého na čtvrté místo. Pro Zubry to bylo sedmé vítězství z posledních osmi zápasů.

Šumperk se sice dostal v polovině úvodní třetiny do vedení díky brance Jána Blaška, ale v 16. minutě vyrovnal Mikuláš Zbořil a ve druhé třetině otočili stav Lukáš Forman a Matěj Svoboda na 3:1. Hosté ale mezi 51. a 55. minutou obrátili průběh na 4:3. Na gól Jozefa Baláže navázali využitými přesilovkami Jaroslav Moučka a Tadeáš Král.

Draci ale nakonec nenavázali na vítězství v Benátkách nad Jizerou před reprezentační pauzou a prohráli desátý z uplynulých jedenácti duelů. V 57. minutě vynutil prodloužení v početní výhodě Matěj Svoboda a v čase 63:09 rozhodl Roman Pšurný.

Předehrávka 34. kola první hokejové ligy:
Přerov - Šumperk 5:4 v prodl. (1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 34. a 57. Matěj Svoboda, 16. M. Zbořil, 30. L. Forman, 64. R. Pšurný - 10. Blaško, 51. J. Baláž, 53. Moučka, 55. Tadeáš Král. Rozhodčí: J. Doležal, M. Dědek - Vašíček, Zedník. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Bez diváků.