Hokejisté Havlíčkova Brodu uspěli v Benátkách a vedou první ligu

Hokejisté Havlíčkova Brodu vyhráli ve středečním utkání 6. kola první ligy na ledě Benátek nad Jizerou 3:1 a s patnácti body vedou tabulku o skóre před Ústím nad Labem. Na třetí místo klesla dosud vedoucí Mladá Boleslav, která zvítězila v Třebíči 2:1 až po samostatných nájezdech.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z branky (ilustrační foto).

Havlíčkův Brod vykročil za tříbodovým ziskem v Benátkách dvěma zásahy ve druhé minutě, kdy se v rozmezí osmadvaceti sekund trefili Polodna a Rytnauer. Domácím se povedlo v prostřední dvacetiminutovce snížit, další gól však výbornému brankáři Dolejšovi už nedali. V poslední části navíc pojistil výhru Rebela v dvojnásobné přesilovce Endál.

Ústečtí Lvi nedali Hanákům šanci

Ústí odčinilo pondělní domácí porážku s Hradcem Králové výhrou nad Olomoucí 5:1. Finalisty minulého ročníku poslal do vedení už ve 40. sekundě Roubík. Ve 13. minutě zvýšil na 2:0 po pěkné kombinaci Sklenička a Kašíka v brance hostů vystřídal Halász. Hned po přestávce snížil Kucharczyk, ale za pouhých 28 sekund kontroval Petr Hořava a na 4:1 upravil Robin Kovář s přispěním brankáře Halásze. V závěrečném dějství proměnil faulovaný Roubík efektně trestné střílení a završil přesvědčivé ústecké vítězství.

Mladá Boleslav vyhrála až v nájezdech

Mladá Boleslav přišla v Třebíči o těsné vedení, které jí ve 3. minutě zařídil Chaloupka. V rozstřelu zajistil favorizovaným hostům druhý bod David Vrbata, jenž proměnil svůj nájezd proti Čiliakovi vydařeným blafákem.

Zatímco venku hokejisté Jihlavy ještě nebodovali, na domácím stadiónu se jim až na těsnou prohru v derby s Třebíčí daří, což potvrdili vítězstvím nad Pískem v poměru 7:1. Na jasném triumfu Dukly se podílel hattrickem Jeslínek. Za stavu 4:0 nastoupil do klece hostů místo Kantora bývalý jihlavský gólman Halmoši, který ale ještě třikrát inkasoval.

Hradec Králové čeká na první tříbodový zisk v sezóně

Po výhře na ledě Ústí nad Labem v nájezdech se zdálo, že Hradec Králové zažehnal krizi, ale proti Litoměřicím využil jedinou z jedenácti přesilovek a prohrál 2:3. Na úspěchu Severočechů měl velkou zásluhu i brankář Sedláček. Hradec pod vedením kouče Martina Hostáka jako jediný tým v soutěži ještě nevyhrál za tři body a je v tabulce poslední.

Šumperk utrpěl první domácí porážku, když podlehl Mostu 1:2 po samostatných nájezdech. Draci přišli už ve třetí minutě o gólmana Šůralu, jenž kvůli zranění přenechal své místo Vajnerovi.

6. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Most 1:2 po sam. náj. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 39. Blinka - 15. Charousek, rozhodující sam. nájezd Divíšek. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1402.
Kadaň - Beroun 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 3. Jíra, 48. Charousek, 54. Macháček, 58. Tvrdek z trest. střílení - 4. Malý. Rozhodčí: Hejduk - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 300.
Hradec Králové - Litoměřice 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 36. Valášek, 45. Švagrovský - 4. Rudovský, 48. Novák, 52. Lapšanský. Rozhodčí: Doležal - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 6:11, navíc Kříž (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 305.
Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 34. Dušek - 2. Polodna, 2. Rytnauer, 45. Endál. Rozhodčí: S. Mertl - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Diváci: 209.
Třebíč - Mladá Boleslav 1:2 po sam. náj. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 25. Dolníček - 3. Chaloupka, rozhodující sam. nájezd Vrbata. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Lukš. Vyloučení: 6:10. Bez využití. Diváci: 1240.
Dukla Jihlava - Písek 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky: 14., 23. a 53. Jeslínek, 2. a 39. Hodek, 55. Nahodil, 56. Malec - 51. Heřman. Rozhodčí: Würtherle - Černý, Reich. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 916.
Ústí nad Labem - Olomouc 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. a 55. Roubík, 13. Sklenička, 21. P. Hořava, 25. Rob. Kovář - 21. Kucharczyk. Rozhočí: Pešina, Úlehla - Šperl, Jílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1682.