Šumperk - Mladá Boleslav 3:6Mladoboleslavští hokejisté překonali v první lize stobodovou hranici

Hokejisté Mladé Boleslavi bodovali díky vítězství v Šumperku 6:3 posedmnácté za sebou v první lize a jako první v sezóně překonali stobodovou hranici. Ve středečním 40. kole, kterým týmy vstoupily do závěrečné čtvrtiny soutěže, se dařilo také druhé Olomouci, která na ledě Třebíče vstřelila ještě o gól více a vyhrála 7:0.

Lídr soutěže potvrdil, že se mu proti Šumperku enormně daří a svěřenci Františka Výborného v 18. minutě vedli už 4:0. Domácí kupili v úvodu chybu na chybu a v obranně vůbec nestačili na kombinace boleslavských hokejistů. Dvakrát se do listiny střelců zapsal z vítězné sestavy Michal Broš.

Olomouc vedla v Třebíči po první třetině 3:0, a když to bylo v polovině duelu 5:0, gólman Lukáš Dusík odjel střídat. Jenže ani Daniel Zelenka zpočátku útočné lavině hostí nezabránil. Olomouc ho překonala dvakrát a podeváté v sezoně neinkasovala.

Zatímco vedoucí duo nadělovalo, třetí Jihlava v novém roce není v optimální pohodě. Už v předešlých třech zápasech nedokázala naplno bodovat a herní krizi potvrdila i v Havířově. Po minutě a 19 sekundách prohrávala Dukla 0:2 a gólman David Rittich pustil mezi tyče Lukáše Sáblíka. Jihlava nakonec odjela s debaklem 1:7.

Hned šest bodů za jeden den získali Berounští Medvědi. Nejprve tři po kontumaci zápasu 36. kola s Kadaní, který původně prohráli po nájezdech, a pak porazili doma Benátky nad Jizerou 2:1.

Nedávné utkání první hokejové ligy mezi Berounem a Kadaní, které v sobotu 4. ledna skončilo výhrou hostů 2:1 po samostatných nájezdech, bylo kontumováno totiž na 5:0 pro Beroun. Důvodem byl neoprávněný start hostujícího obránce Martina Szakala.

O změně výsledku z 36. kola rozhodla Sportovně-technická komise Českého svazu ledního hokeje. Třiatřicetiletý Szakal, jenž se v minulosti mihl také v extralize v barvách Litvínova a Chomutova, neměl do utkání nastoupit kvůli dvěma vyšším trestům v sezóně. Na výhře Kadaně se dokonce podílel asistencí u první branky zápasu.

40. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Olomouc 0:7 (0:3, 0:4, 0:0)
Branky: 21. a 30. Ondrušek, 2. Kucharczyk, 8. Pekr, 19. Kindl, 33. Řípa, 40. Houdek. Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5, navíc Diviš (Olomouc) 10 min. osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 1150.
Litoměřice - Most 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 47. a 53. Z. Doležal, 8. Bahenský, 36. Budínský - 39. Písařík, 40. Rapáč. Rozhodčí: Smitka - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Rapáč (Most) 10 min. Využití 1:1. Diváci: 920.
Šumperk - Mladá Boleslav 3:6 (0:4, 1:1, 2:1)
Branky: 29. Žálčík, 50. Langr, 56. Holík - 15. a 35. Broš, 3. Musil, 10. Lenc, 18. Ovčačík, 43. Vrbata. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 841.
Kadaň - Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Jíra - 11. a 52. K. Černý, 23. Dostálek. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 250.
Havířov - Jihlava 7:1 (4:1, 1:0, 2:0)
Branky: 18. a 59. Šedivý, 1. Marosz, 2. Maruna, 11. Klimša, 27. Sztefek, 55. Koma - 7. Zeman. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:5, navíc Důras (Jihlava) 10 min. Bez využití. Diváci: 2114.
Beroun - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. a 24. Vrdlovec - 60. Filippi. Rozhodčí: Würtherle - Šperl, Zíka. Vyloučení: 8:5, navíc Gutwald - Ulrych oba 5 min. a do konce utkání, Filippi 10 min. Bez využití. Diváci: 205.
Havlíčkův Brod - České Budějovice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. Stach, 24. Číp, 37. J. Kadlec, 59. Maliník - 58. Šachl. Rozhodčí: Svoboda - Svobodová, Černý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1002.