Slavia - Kladno 2:3 SNSlávistická série výher je u konce, šlágr první ligy zvládlo v nájezdech Kladno

Ztratili sice dvoubrankový náskok, nakonec ale šlágr 14. kola první ligy zvládli. Hokejisté Kladna zvítězili v pražském Edenu nad domácí Slavií 3:2 po samostatných nájezdech, tedy navlas stejně jako doma v úvodním kole soutěže. Sešívaní tak přišli o sérii devíti výher v řadě a na čele tabulky mají jednobodový náskok před Českými Budějovicemi. Rytíři, kteří bodovali v každém z posledních dvanácti zápasů, jsou zpět o další tři body.

Hokejisté Kladna. Ilustrační foto.

Kladno v první polovině utkání těžilo z dobře sehrávaných přesilových her. Ve 12. minutě se při dvojnásobné početní převaze prosadil šikovnou tečí kapitán Rytířů Skuhravý a uprostřed druhé třetiny zvýšil rovněž v přesilovce slovinský obránce Repe. Jenže už za dvě minuty snížil David Hruška a na konci prostřední části hry srovnal kanadský útočník Robinson.

Hosty pak několika výbornými zákroky podržel brankář Mensator, a tak se šlo do prodloužení a následně do samostatných nájezdů. V jejich čtvrté sérii rozhodl před třemi tisíci přítomnými fanoušky o druhém bodu pro Rytíře Rudovský.

Jihlava nasázela Litoměřicím desítku

Jihlava dokázala v duelu někdejších vojenských měst nastřílet Litoměřicím deset gólů a dařilo se především Filipu Semanovi, který zaznamenal na přelomu první a druhé třetiny v rozmezí deseti minut hattrick. Hosté se dočkali čestného úspěchu až v samém závěru, kdy využili přesilovku pět na tři.

Třebíč doma ztratila téměř vyhraný duel se Šumperkem v závěru. Těsné vedení 2:1 totiž vzal domácím Daniel Vrdlovec, který prokličkoval půlkou hřiště a pokořil gólmana Faltera. Moravská Slavia pak měla blíž i k bonusovému bodu za nájezdy, jenže v poslední chvíli vyrovnal Tomáš Sedlák, který navíc ve čtvrté sérii zařídil i vítěznou branku.

Sérii proher se podařilo zastavit Mostu. Po 11 ztracených zápasech přišlo vítězství 5:2 v severočeském derby s Ústím nad Labem. Domácím pomohl i výkon třiačtyřicetiletého veterána Jana Alinče, který zaznamenal gól a asistenci.

Prostějov otočil duel s Benátkami v poslední třetině zásluhou Marka Drtiny a dobře sehraných přesilovek. Jestřábi byli úspěšní v polovině početních výhod a slavili výhru 3:2.

14. kolo první hokejové ligy:
Slavia Praha - Kladno 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. D. Hruška, 38. Robinson - 12. Skuhravý, 30. Repe, rozhodující nájezd Rudovský. Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 3035.
Most - Ústí nad Labem 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 19. a 55. Přeučil, 30. J. Procházka, 41. Kubinčák, 42. Alinč - 14. Tůma, 44. Kloz. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 7:2, navíc Gengel (Ústí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 307.
Jihlava - Litoměřice 10:1 (4:0, 4:0, 2:1)
Branky: 14., 19. a 24. Seman, 2. Březina, 6. Anděl, 28. Dundáček, 33. Štebih z trestného střílení, 38. Důras, 42. Skořepa, 54. Alexejev - 54. Nedvídek. Rozhodčí: Fiala - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 6:5, navíc Martin Procházka (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1187.
Třebíč - Šumperk 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. Dolníček, 53. R. Zohorna - 34. Fořt, 59. Vrdlovec, rozhodující sam. nájezd Sedlák. Rozhodčí: Hribik - Zídek, Polák. Vyloučení: 4:3, navíc Čejka (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1090.
Prostějov - Benátky nad Jizerou 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 15. Dragoun, 44. M. Novák, 49. M. Drtina - 38. Čakajík, 33. Huňa. Rozhodčí: Trombík - Hanzlík, J. Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 1100.