Hokejový nováček potrápil mistra

KLADNO/PRAHA

Hokejisté mistrovské Slavie v úvodním utkání Tipsport cupu jen remizovali 1:1 na ledě extraligového nováčka z Kladna, takže z pražských celků začala úspěšněji společnou pohárovou skupinu Sparta, když i bez zraněných Ujčíka a Broše porazila Liberec 3:0.

Extraligoví mistři ze Slavie zahájili Tipsport cup remízou s nováčkem z Kladna.

V obraně Slavie se objevili hned tři junioři a hosté měli navrch jen v první třetině, kdy přežili i tři kladenské přesilovky. Za bod nakonec ale mohli být vděčni výbornému Málkovi, na nějž nevyzrál Zajíc ani Jankových a který s přehledem řešil i časté závary před svou brankou.

Na vedoucí gól domácích rychle odpověděl dělovkou reprezentant Kolařík, dalších branek se už 1650 fanoušků nedočkalo.

Sparta přehrála Liberec s nulou

Liberec přivedl na pražský led v roli kapitána exsparťan J. Nedvěd a brankář O. Svoboda za pomocí dobře bránících spoluhráčů dlouho držel čisté konto. Teprve v polovině utkání jej překonal tečí Procházkovy střely Tomajko, nastupující na křídle vedle dvou nejvýraznějších sparťanských posil Tona a Marka.

Zatímco Bříza k radosti asi osmi stovek diváků v hledišti s přehledem uhájil nulu, do liberecké sítě padly v závěrečných šesti minutách další dva góly, nejdříve po rychle využité přesilovce, a pak deset vteřin před koncem.

Výsledky
Skupina B: Sparta-Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), 31. Tomajko, 54. Ton, 60. Havelka. Kladno-Slavia 1:1 (0:0, 1:1, 0:0), 29. Hořava - 32. Kolařík.
Úterní program Tipsport cupu
v 17.00 h: Č. Budějovice-Chomutov (A), Vsetín-Třinec (D), Zlín-Opava (D)
v 17.30 h: Litvínov-Plzeň (A), Jihlava-Pardubice (C), Znojmo-Prostějov (C)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.