Rubriky:

Hokej

Fanoušci zbili šéfa ochranky svého klubu

12. března 2004 11:56 - PRAHA/JIHLAVA

Středeční hokejová euforie z vítězství Dukly Jihlava ve finále první ligy nad Berounem měla i své stinné stránky. Během návratu jihlavských příznivců z Berouna byl napaden a zmlácen šéf ochranky jihlavského stadionu Dalibor Štěpán. Ten patří dlouhá léta k největším fanouškům a partnerům hokejového klubu z Vysočiny, útočníky přitom měli být fanoušci Jihlavy.

 

Internet

K incidentu mělo dojít na stanovišti benzínové pumpy v Praze, kde se Štěpán zastavil společně se svým synem a pracovníkem rozhlasu z Havlíčkova Brodu. Krátce poté na stejné místo dorazil mikrobus s několika jihlavskými fanoušky.

Sotva je Štěpán stihl pozdravit, vrhli se na něj a začali jej kopat do hlavy. Ušetřeni nezůstali ani jeho spolucestující. Jihlavský podnikatel nakonec skončil s otřesem mozku a pohmožděninami na oddělení nemocnice v Praze-Krči, kde by měl setrvat několik dní.

"Je neuvěřitelné, co se ještě může dít. Takové věci do sportu rozhodně nepatří," řekl pro Sport.cz jednatel HC Dukla Jihlava Ing. Ivan Padělek. "Pan Štěpán patří k dobrým partnerům jihlavského klubu a se službami jeho společnosti jsme byli vždy spokojeni. Neumím si to vysvětlit," dodal.

Štěpán pracoval přes dvacet let u policie a po svém odchodu ze státních služeb založil bezpečnostní službu DALIS, která má mimojiné na starost bezpečnost na jihlavském zimním stadionu.

Samotný útok nemusel mít s hokejem nic společného, mezi útočícími fanoušky totiž údajně bylo několik bývalých policistů. Mohlo tak jít o vyřizování starých účtů, Štěpán navíc pro deník Blesk řekl, že útočníky poznal a dobře ví, o koho jde.

Většina opravdových jihlavských fanoušků navíc z Berouna cestovala dvěma autobusy vypravenými fanklubem. "Autobusy jely neustále pohromadě a v Praze se vůbec nezastavovalo. Rozhodně mohu vyloučit, že by aktéry útoku byl někdo z lidí, jež byli na zájezdu v Berouně s námi," řekl představitel jihlavského fanklubu Lubomír Böhm.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: