Rubriky:

Hokej

Čajánek: Nedávám góly, a to mě žere

17. ledna 2005 08:33 - PETROHRAD

Po dvou utkáních balili zlínští hokejisté kufry na turnaji Super Six v Petrohradu, finálová brána pro ně zůstala zavřená. Zkušený útočník Petr Čajánek věřil, že se na mezinárodním poli střelecky probudí, neskóroval ale ani jednou. "Čekal jsem, že budu produktivnější, jenže nějak se nemůžu v koncovce prosadit," říká v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Co chybělo Zlínu k postupu do finále Poháru evropských mistrů?
Věřili jsme, že projdeme ze skupiny, jenže jsme si to prohráli sami častým faulováním, které Oulu v rozhodujícím zápase umělo trestat góly.

Nedonutil vás ale soupeř k těm faulům rychlostí, důrazem i lepším pohybem?
V podstatě ano, ale pro hodně hráčů představoval turnaj cennou zkušenost i zjištění, že se v mezinárodním měřítku daleko víc vylučuje. Přestože ta konfrontace nedopadla úplně podle našich představ, měla by být poučná pro celé mužstvo. Za sebe musím říct, že se mi nezdál velký rozdíl hrát tady proti Oulu nebo s Finy za reprezentaci.

Jak vy osobně hodnotíte své účinkování v Petrohradu?
Myslel jsem, že právě tady dokážu překonat střelecké trápení z ligy, ale bohužel to bylo v podobném duchu. Čekal jsem, že budu produktivnější, jenže nějak se nemůžu v koncovce prosadit.

Za tři čtvrtiny základní části jste v domácí soutěži dal dosud jen osm gólů, v Petrohradu jste neskóroval vůbec. Trápí vás to hodně?
Už brněnský fotbalista Kukleta kdysi říkal, když to nejde, tak to nejde, ale žere mě to. Naštěstí mužstvo hraje v domácí soutěži docela dobře.

Proč myslíte, že se nemůžete od začátku sezóny výrazněji prosadit?
Stále doufám, že to přijde. Sice jsem věřil, že bych právě v Petrohradu mohl nabrat sebedůvěru, ale nejpodstatnější bude přece jen play-off.

V čem nacházíte příčiny svého trápení?
Od září jsem vyzkoušel už hodně věcí, je to v hlavě. Musím ale také přiznat, že hraju trochu jinak než před mým odchodem do zámoří a vrátil jsem se do mužstva, jehož hierarchie je přece jen odlišná od dřívějšího složení a to prostě musím respektovat. Hraji jiný hokej i na jiném postu.

V extralize se hráčské výměny nevyhnou ani hráčům ze zámoří, neobáváte se, že by vás mohla postihnout vynucené převléknutí dresu jako plzeňské Krafta i Špačka?
Osobně nečekám něco takového, ale život hokejisty je hlavně o hokeji a ta výměna může přijít vlastně kdykoli. Kdyby s tím vedení klubu ale na mě vyrukovalo, šel bych, protože má smysl hrát jen tam, kde vám věří. Já ale doufám, že do play-off se dostanu do takové pohody, abych Zlínu pomohl k obhajobě titulu.

Nepřál byste si, aby raději začala NHL?
Na mě to určitě nezáleží, ale stále doufám, že letošní sezóna ještě není ztracena. Hlavně by byla potřebná brzká dohoda majitelů s hráči, aby se přinejhorším mohlo začít hrát od podzimu.

Martin Kézr (Petrohrad), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix: