Rubriky:

Euro Hockey Tour

Hokejisté Finska mají v nominaci 14 krajánků a jednoho nováčka

29. října 2009 16:00 - HELSINKY

Čtrnáct krajánků zařadil trenér hokejistů Finska Jukka Jalonen do dvaadvacetičlenné nominace na listopadový domácí turnaj Karjala v Helsinkách. Pozval i jednoho nováčka - útočníka Janiho Tuppurainena z Jyväskylä. Největší zastoupení v kádru má ruská Kazaň s útočným triem Jarkko Immonen, Janne Pesonen, Niko Kapanen.

V Kontinentální lize působí také bek Ossi Väänänen s útočníkem Villem Peltonenem v Dinamu Minsk, zadák Lasse Kukkonen v Omsku, forvardi Petri Kontiola v Magnitogorsku a Leo Komarov v Dynamu Moskva.

Ve Švédsku hrají obránce Pasi Puistola s forvardem Jukkou Voutilainenem v HV 71, další útočníci Janne Niskala ve Frölundě a Antti Pihlström ve Färjestadu. Ze Švýcarska posílí ofenzivu Tony Salmelainen ze Ženevy a Tommi Santala z Klotenu.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 5. listopadu proti Rusku, v sobotu narazí na Českou republiku a v neděli je čeká severské derby proti Švédsku. V tabulce Euro Hockey Tour jsou po prvním turnaji, Českých hrách v Karlových Varech, s třemi body třetí.

Nominace Finska na turnaj Karjala v Helsinkách (5.-8. listopadu):

Brankáři: Iiro Tarkki (Blues Espoo), Petri Vehanen (Lukko Rauma)

obránci: Mikko Mäenpää (Hämeenlinna), Markus Seikola (Ilves Tampere), Jan Latvala (Pelicans Lahti), Lasse Kukkonen (Omsk/KHL), Ossi Väänänen (Dinamo Minsk/KHL), Pasi Puistola (HV 71/Švéd.), Janne Niskala (Frölunda/Švéd.)

útočníci: Jarkko Immonen, Janne Pesonen, Niko Kapanen (všichni Kazaň/KHL), Jani Tuppurainen (Jyväskylä), Marko Anttila (Ilves Tampere), Kalle Kerman (KalPa Kuopio), Tony Salmelainen (Ženeva/Švýc.), Tommi Santala (Kloten/Švýc.), Ville Peltonen (Dinamo Minsk/KHL), Jukka Voutilainen (HV 71/Švéd.), Petri Kontiola (Magnitogorsk/KHL), Antti Pihlström (Färjestad/Švéd.), Leo Komarov (Dynamo Moskva/KHL)

ČTK

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..