Rubriky:

European Trophy

Český klub bude ve finálovém turnaji European Trophy chybět

15. října 2012 20:05 - Praha

Pět českých týmů se v úterý a ve středu představí v zápasech European Trophy a žádný už nemá naději na postup do prosincového finálového turnaje Red Bulls Salute v Bratislavě a Vídni. Dnes ji ztratily před úterním utkáním s Bernem Pardubice, o čemž rozhodla výhra švédského mistra Brynäs na ledě vítěze Východní divize Tappary Tampere.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Pardubice přivítají Bern a aktuálně jsou čtvrté s devíti body. Na Brynäs ztrácejí osm bodů, a přestože mají ještě k dobru v pondělí 12. listopadu duel na ledě Fribourgu, už nemohou ztrátu dohnat. Bern je v tabulce švýcarské ligy pátý a v současné době má formu, protože vyhrál čtyřikrát za sebou.

Při výluce NHL klub posílili nejen švýcarští beci Roman Josi z Nashvillu a hvězda Mark Streit z New Yorku Islanders, ale i jeho klubový spoluhráč John Tavares. Nyní dvaadvacetiletý kanadský útočník se stal v roce 2009 jedničkou draftu NHL.

"Doma" se představí Sparta, která hraje zápasy European Trophy v Litoměřicích; přivítá Vídeň Capitals s českým útočníkem Zdeňkem Blatným. Rakouský klub má stejně jako Sparta v Jižní divizi 11 bodů, ztrácí jeden na druhý Chomutov.

Také Liberec a Chomutov už přišly o naději

Vídeň má ale stejně jako další pořadatel finálového turnaje a také účastník této divize Slovan Bratislava jistou účast v play off. Proto postoupí vedle vítězů divizí už jen dva nejlepší celky z druhých míst.

Naději na postup vedle Pardubic padla po výhře Brynäs i pro Liberec a Chomutov. Liberec se představí ještě 13. listopadu v Bernu a Chomutov nastoupí 27. listopadu ve Vídni.

Další tři české celky své vystoupení v tomto ročníku soutěže, která hlavně zpestřuje letní přípravu na sezónu, zakončí v Severní divizi už tento týden. Brněnská Kometa v úterý nastoupí na ledě Salcburku a ve středu je na programu v Českých Budějovicích souboj Mountfieldu s Plzní, které uzavírají tabulku.

Program českých klubů:
Úterý 16. října:
Východní divize:
18:00 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - SC Bern.
Jižní divize:
18:30 HC Sparta Praha - Vídeň Capitals (v Litoměřicích).
Severní divize:
19:15 Red Bull Salzburg - HC Kometa Brno.
Středa 17. října:
Severní divize:
17:30 HC Mountfield České Budějovice - HC Škoda Plzeň.
ČTK

Zrušit