Broš s Ujčíkem zařídili vítěznou branku Kärpatu

HELSINKY

Útočník Viktor Ujčík nahrál Michalu Brošovi na vítěznou branku Kärpatu Oulu ve čtvrtečním zápase finské hokejové ligy s Lukko Rauma. Česká spolupráce byla ve 45. minutě u gólu, kterým se domácí dostali do vedení 3:2, dvaadvacet vteřin před koncem pak Mika Pyörälä upravil na konečných 4:2.

Michal Broš (vlevo) na archivním snímku v dresu Sparty.

Hosté přitom na ledě Kärpätu vedli, o což se už ve druhé minutě postaral Josef Straka. Po Brošově asistenci však hned v 10. minutě Janne Pesonen vyrovnal.

K vítězství Blues Espoo 4:2 nad Ässätem Pori přispěl jedním gólem i Ladislav Kohn, naopak dvě asistence Radka Dudy nestačily Ilvesu Tampere k výhře v domácím duelu s IFK Helsinky. Tampere prohrálo v prodloužení 3:4.

Finsko - 33. kolo
Blues Espoo - Ässät Pori 4:2 (za domácí Kohn 1+0), Ilves Tampere - IFK Helsinky 3:4 v prodl. (za domácí Duda 0+2), KalPa Kuopio - Tappara Tampere 2:3, Kärpät Oulu - Lukko Rauma 4:2 (Broš 1+1, Ujčík 0+1 - Straka 1+0), Pelicans Lahti - TPS Turku 1:3, SaiPa Lappeenranta - Jyväskylä 1:3.
14.KalPa Kuopio275331663:9924

Osmibrankovým debaklem skončil zápas pro lídra švédské hokejové ligy z Timry. Na ledě MODO inkasoval už v první třetině pět gólů a odjel s porážkou 1:8. Druhý celek tabulky HV 71 tak ztrácí po 27. kole na první příčku už jen bod, neboť vyhrál nad Skellefteou 6:1.

Z vítězství se dnes radovali i dva čeští legionáři. Roman Čechmánek pomohl třiceti zákroky Linköpingu k výhře 3:2 nad Luleou, přičemž všechny branky padly v přesilové hře, a Robert Kántor měl na svědomí vítěznou trefu Färjestadu. Ten zvítězil v hale Mory 3:1.

Švédsko - 27. kolo:
Frölunda - Djurgaarden 5:1, Lulea - Linköping 2:3 (za domácí Chabada 1+0), Malmö - Brynäs 1:1 po prodl., MODO Hockey - Timra 8:1, Mora - Färjestad 1:3 (za hosty Kántor 1+0), Skelleftea - HV 71 1:6.