Jágrovi neuznali gól, Omsk prohrál v Togliatti

MOSKVA

Další asistenci si připsal v 39. kole ruské hokejové ligy Jaromír Jágr v dresu Omsku. V utkání na ledě Togliatti se podílel na brance Zatonského a rozšířil tak své konto na patnáct kanadských bodů. Rozhodčí navíc Jágrovi neuznali v polovině zápasu gól pro postavení hráče v brankovišti. Omsk podlehl Togliatti 2:4.

Jágr po přihrávce krajana Jaroslava Bednáře skóroval, jenže jeho vyrovnávací gól na 2:2 sudí po konzultaci s videorozhodčím nakonec neuznal kvůli postavení hráče hostů v brankovišti.

Omsk dvakrát snížil vedení třetího týmu tabulky na rozdíl jediné branky, domácí však pokaždé dokázali odpovědět. Na druhý gól hostů přihrál Jágr v 35. minutě Zatonskému v přesilovce, Lada však v 53. minutě využila početní výhodu rovněž. Na trestné lavici v tu chvíli seděli dokonce dva hráči Omsku Prokopjev a Rjabykin, který dostal 2+10 minut.

Nervozita na stadiónu v Togliatti vyvrcholila čtyři a půl minuty před koncem hromadnou rvačkou po ataku na domácího gólmana. Čtyři hráči byli vyloučeni do konce zápasu, čtyřminutové tresty za hrubost dostali i oba brankáři Markkanen a Maracle.

Hrát se znovu začalo až za hodnou chvíli: rozhodčím dost dlouho trvalo, než vůbec nahlásili všechny vyloučené, navíc pořadatelé museli vyčistit led od hromady naházených odpadků. Celkem sudí v zápasu udělili 162 trestných minut.

Trvaj si odnesl šestigólový příděl

Vedení Permu horečně shání peníze, aby vyrovnalo dluhy stávkujícím hráčům prvního mužstva. Poslední celek tabulky opět nastoupil s hokejisty z rezervního týmu a v Novosibirsku podlehl vysoko 0:7. V sestavě hostů se proti původním předpokladům neobjevil Lukáš Zíb ani další český obránce Petr Kuboš. Brankář Permu Vladimír Hudáček je v současné době zraněný a léčí se v Česku.

Jiří Trvaj dostal v brance CSKA šest gólů a moskevský tým prohrál 3:6 v Novokuzněcku. Body nevychytal ani Dušan Salfický: v Jaroslavli ho už po necelých pěti minutách překonal v přesilovce Karel Rachůnek a domácí hokejisté nakonec porazili Čerepovec 4:1.

První bod za přihrávku si při devátém startu v ruské nejvyšší soutěži připsal útočník Voskresensku Kamil Piroš, Chimik však podlehl na ledě Ufy 2:7. Kanadský brankář hostů Manny Legace neodchytal ani polovinu zápasu, z ledu odešel v 30. minutě za stavu 1:5.

Ruská hokejová liga - 39. kolo
Togliatti - Omsk 4:2 (za hosty Jágr 0+1), Ufa - Voskresensk 7:2 (za hosty Piroš 0+1), Novosibirsk - Perm 7:0, Novokuzněck - CSKA Moskva 6:3, Spartak Moskva - Petrohrad 6:0, Jaroslavl - Čerepovec 4:1 (Rachůnek 1+0 - Píša 0+1).