Evropské ligy

Omsk porazil Voskresensk - Bednář střílel, Jágr nahrával

10. ledna 2005 15:32 - OMSK (Rusko)

Čeští hokejisté Jaroslav Bednář a Jaromír Jágr přispěli k výhře Omsku v ruské lize nad Voskresenskem 5:2. V souboji s jedním z konkurentů v boji o play off vstřelil Bednář dvě branky a Jágr si připsal dvě asistence. Omsk, který bude od čtvrtka do neděle startovat na turnaji Super Six v Petrohradu, se díky vítězství posunul na osmé místo.

Omsk sice prohrával od 15. minuty po brance Kamaletdinova, ale za tři minuty vyrovnal Sušinskij. Domácí Avangard v druhé části hry unikl na rozdíl dvou branek - u tref Prokopjeva z 22. minuty a Zatonského z 28. minuty asistoval Jágr.

Voskresensk sice dostal ještě na kontakt Lešev, ale Bednář dvěma góly pojistil výhru. Obě trefy si schoval do posledních minut jednotlivých třetin - první dal 59 sekund před koncem druhé části, druhou branku vstřelil 41 vteřin před závěrem utkání.

Omsk - Vokresensk 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Sušinskij (Prokopjev), 22. Prokopjev (Sušinskij, Jágr), 28. Zatonskij (Jágr, Sušinskij), 40. Bednář (Guskov), 60. Bednář - 15. Kamaletdinov (Brylin, Titov), 39. Leščev (Brylin, Zabolotněv).
Sestava Omsku: Maracle - Guskov, Gusev, Tverdovskij, Bondarev, Kolcov, Panov, Nikitin - Zatonskij, Prokopjev, Sušinskij - Popov, Kaljužnyj, Jágr - Bednář, Kurjanov, Kovalenko - Subbotin, Chacej, Pěrežogin.