Hokejisté Pardubic těsně přetlačili Liberec a zvítězili

PARDUBICE

Duel nakonec rozhodla jediná trefa Petra Sýkory v poslední třetině. Pardubice ale měly ideální příležitost ke vstřelení vedoucího gólu už v závěru první třetiny, kdy hrály dlouhých 96 vteřin v pěti proti třem. Nedokázali ale skórovat ani v okamžiku, kdy liberecký obránce Moravec zlomil hůl, takže se hosté, kteří přijeli bez s angínou bojujícího brankáře Hniličky, ubránili jen s dvěma hráči v poli.

Gól nepadl ani při další přesilovce, kdy nevyzrál na ležícího Šindeláře obránce Snopek. Východočeši sice reklamovali vstřelenou branku, ovšem videozáznam potvrdil opak. V nástupu do závěrečné třetiny orazítkoval liberecký Plodek levou tyčku domácí branky, gólově však udeřilo na druhé straně.

Při dvojnásobné početní výhodě se od modré trefil nejlepší extraligový střelec P. Sýkora. Hosté dostali stejnou možnost (v pěti proti třem hráli 76 vteřin), jenže gól nedali. Pardubický brankář Lašák si připsal 37 úspěšných zásahů.

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 48. P. Sýkora (Havíř). Rozhodčí: Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:9, navíc Podkonický 10 min. a do konce utkání, Krstev (oba Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 9054.
Sestavy:
Pardubice: Lašák - M. Čech, M. Šeda, Snopek, Havíř, Koma, Čáslava, Linhart - Mrázek, Blažek, Ondřej - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Tvrdík, Pivko - Kolář, Koukal, Starý. Trenér: Říha a Rohlík.
Liberec: Šindelář - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Pabiška, Tomajko. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun