Liberec otočil zápas se Spartou a vyhrál 3:2 po nájezdech

LIBEREC

Hokejisté Liberce porazili ve 25. extraligovém kole pražskou Spartu 3:2 po samostatných nájezdech a udrželi tak domácí neporazitelnost. Mistrovský tým vedl v Tipsport Areně 2:0, ale výhru nakonec neudržel a připsal si tak sedmou porážku za sebou na kluzištích soupeřů. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Andrej Podkonický.

Oba celky se v prestižním duelu představily bez svých brankářských jedniček. Zatímco liberecký Hnilička je nemocný, hostující Salfický seděl pouze na střídačce. Jeho náhradník Duba se musel hned v úvodu ohánět, aby udržel čisté konto. Jako první inkasoval ale jeho protějšek Šindelář. Ve čtvrté minutě jej překonal Hlaváč, jeho úspěch však potvrdil rozhodčímu Šindlerovi až kolega u videa při přerušené hře o 80 vteřin později. Více než minutu hry si tak obě mužstva musela zopakovat.

Vyrovnat mohl v sedmé minutě po individuální akci Krstev, Duba ale jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou. Jedinečnou šanci srovnat skóre měli Tygři v sérii čtyř přesilových her, bránící čtveřici Sparty ale nepřekonali. Dvakrát neuspěl Plodek, Vaicovu gólovou střelu zblokoval Černošek a Šachl si vylámal zuby na Dubovi.

Střelecká impotence musela domácí mrzet ještě více v 18. minutě. Na trestnou lavici usedl liberecký Kočí, ale zůstal tam pouze čtrnáct vteřin. Hlinkův pokus tečoval Vykoukal a Šindelář byl bezmocný. Sparta tak využila čtvrtou přesilovou hru za sebou, v neděli třemi góly ve třetí třetině otočila vývoj zápasu proti Českým Budějovicím.

Severočeši však hned na začátku druhé třetiny snížili, když Dubu překonal bývalý hráč Sparty Jiruš. Liberec pokračoval i nadále v aktivní hře a v polovině normální hrací doby dostal i puk podruhé za strážce hostující svatyně. Rozhodčí Šindler však gól Krsteva neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Nakonec se ale Tygři druhé branky dočkali a dokonce v oslabení. Zíbova šance ještě gólem neskončila, ale spolupráce Rýgla s Pabiškou o pár vteřin později ano. Krátce před koncem druhé třetiny tak bylo srovnáno. Oba celky poté mohly rozhodnout v přesilových hrách, Duba i Šindelář však všechny střely soupeře pochytali. Podruhé v letošní sezoně se tak v Tipsport Areně muselo prodlužovat.

Hned po několika vteřinách nastaveného času mohl rozhodnout domácí Novák, ale Duba jeho sólo se štěstím vyrazil. Dvojnásobný juniorský mistr světa se vyznamenal i v 64. minutě, kdy zlikvidoval šanci Klimenty. Ke slovu tak přišly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí. Dubu překonali Pletka s Podkonickým, zatímco Šindelář nestačil jen na Hlinkův blafák.

Bílí Tygři Liberec - Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Jiruš (Vaic), 38. Pabiška (Rýgl), rozhodující sam. nájezd Podkonický - 4. Hlaváč (J. Hlinka), 18. Vykoukal (J. Hlinka). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6032.
Liberec: Šindelář - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Pabiška, Tomajko. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.
Sparta Praha: Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - Dragoun, Langhammer, Podlešák - Hromas, Dušátko. Trenéři: Výborný a Jelínek