Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Barinka dává vítězné góly

4. ledna 2007 09:36 - OSTRAVA

Teprve dva zápasy sehrál obránce Michal Barinka za Vítkovice, ale v obou dal vítězný gól. "A to jsem měsíc předtím nestál na ledě," usmívá se 22letý hokejista, který přerušil angažmá na farmě Ottawy a po 3,5 roku se znovu objevil v extralize. Jako junior stihl 38 utkání za Budějovice, ale bez gólového prosazení, to přišlo až teď v Ostravě.

"Premiérová trefa proti Znojmu byla šťastná. Šlo totiž jen o nahození téměř z půlky hřiště. Chtěl jsem střídat a puk napálil na Trvaje. Nezapomenutelná chvilka, puk jsem si schoval," těší Barinku.

V příštím kole přišla z jeho hole i gólová odpověď na vsetínské srovnání, na ledě byl u všech čtyř domácích branek. "Dostal jsem báječnou přihrávku od parťáka v obraně Jurečky a propálil vše před sebou," líčí Barinka gólový okamžik. "Je velký, budí respekt a moc se s tím nemazlí. Navíc umí skvěle vystřelit, hrát s ním je radost," oceňuje spoluhráče na webu vítkovického klubu Petr Jurečka. Posilu chválí i kouč Miroslav Fryčer: "Už ta dvě utkání ukázala, že je pro nás přínosem i v rozehrávce a defenzívních úkolech."

Navrátilce ze zámoří chtěl i Třinec, ale protože Barinka žije v Kravařích s dcerou reprezentačního kouče Hadamczika, upřednostnil ostravskou nabídku. "Jednání Vítkovic bylo solidní a roli hrálo i to, že bydlím blízko. Věřím, že se dostaneme do play-off. Odstup na desáté místo není velký, během patnácti zbývajících kol to stáhneme," vysvětluje Barinka.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..