Kladno přejelo Slavii, Procházka se blýskl hattrickem

KLADNO

Hokejisté Kladna rozhodli páteční duel se Slavií raketovým vstupem do zápasu. Z první vážnější akce skóroval Kalla, v šesté minutě zužitkoval přesilovkou kombinaci Procházka. Viditelně zaskočení Pražané se na výraznější ohrožení Orcta za celou třetinu nezmohli, naopak do přestávky srazil slávisty ještě hlouběji znovu Procházka.

V kabině si hosté zřejmě řekli, že budou hrát více do těla, což přineslo dva efekty: emoce a zdramatizování zápasu. Některé zákroky slávistů byly na hranici faulu, fanoušky si znepřátelil zejména Vondrka atakem na Ševce a Hruška nájezdem do Orcta, led několikrát zasypaly odpadky.

Zmizela kladenská jistota z první části, Červenka snížil a těsně před přestávkou Kuchler rozehrával přesilovkou akci tak nešikovně, že namazal na hokejku Dlouhému, který se nemýlil.

Naděje na obrat, jaký se jim povedl proti stejnému soupeři při poslední utkání, ale slávistům vzal úvod třetí části. Dva rychlé zásahy daly ráz zbytku utkání, v němž podráždění slávisté trávili většinu času na trestné lavici.

Rabat Kladno - Slavia Praha 6:2 (3:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Kalla (Bělohlav), 6. Martin Procházka (Bělohlav), 17. Martin Procházka (Kalla), 41. Martin Procházka (Horna), 42. Bělohlav (Kalla), 51. Bělohlav (Hluchý) - 23. Červenka (Graňák), 40. Dlouhý. Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Barvíř. Vyloučení: 5:15, navíc Patera - Bednář oba 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3298.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, J. Mrázek, Hájek - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Hluchý, Kalla, Bělohlav - M. Havel, Čurilla, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Kubeš, Dlouhý, L. Havel - Vondrka, Červenka, Doležal. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.