Plzeň hladce zdolala poslední Vsetín

PLZEŇ

Hokejisté Plzně porazili v pátek Vsetín 4:0 a díky třetí domácí výhře za sebou se bodově přiblížili desítce pro play-off. Beznadějně poslední tým tabulky z Valašska za nimi zaostával celé utkání a skóre pro něj bylo ještě milosrdné. Brankář Lasselsbergeru Málek udržel bez větších potíží druhou nulu v sezóně.

Souboj dvou mužstev uzavírajících extraligovou tabulku začali o poznání aktivněji favorizovaní domácí. Vampolovu střelu po ledě zastavil vsetínský gólman Štefl a Kracíkova dorážka do poloodkryté branky mířila těsně vedle pravé tyčky. Pasivně hrající hosté poprvé zahrozili překvapivě při vlastním oslabení, Sabolovu teč Stantienovy chytré přihrávky však se štěstím vyrazil strážce domácí svatyně Málek.

Plzeň se dostala do vedení během přesilové hry, když Vampolovo nahození tečoval patkou hole zády k brance stojící Divíšek a plachtící kotouč přeloboval Štefla. Hosté mohli srovnat při krátké dvojnásobné početní výhodě v závěru první třetiny, sehráli ji však mizerně.

Prostřední část začali domácí náporem během přesilové hry a vteřinu po návratu vyloučeného Bobčeka na led skóroval z dorážky do odkryté branky kapitán Matějovský. Hosté poté nepřesně kombinovali a zaostávali také v důrazu. O necelé dvě minuty později po druhém inkasovaném gólu navíc propadli ve středním pásmu, za což je potrestal přímočarý druhý útok domácích. Kombinaci Důrase se Šindelem zakončil bekhendovou střelou Adamský. V dalším průběhu druhé třetiny hosté zpevnili defenzivu a domácí těžko procházeli do útočného pásma.

Také v závěrečné třetině byli hosté v útoku bezzubí a navíc vyráběli chyby v obraně. Jedné z nich využil Matějovský k odvážnému průniku, který ale zakončil střelou nad Šteflovu branku. Za chvíli trefil domácí Čakajík levou tyčku a Adamského samostatný únik zneškodnil svým levým betonem mladý gólman hostů. Ani Štefl ale nestačil na Matějovského přesilovkovou teč Čakajíkovy střely od modré čáry.

V závěru hosty podržel brankář Štefl při krátké přesilové hře domácích pět na tři a minutu před koncem utkání akrobaticky zlikvidoval Zelenkovu střelu zápěstím z pravého kruhu. Hosté tak nezažili radost z výhry již ve třináctém zápase v řadě.

Lasselsberger Plzeň - Vsetínská hokejová 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Divíšek (Vampola), 22. Matějovský (Vampola), 24. Adamský (Šindel), 48. Matějovský (Čakajík). Rozhodčí: Bolina - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. Diváci: 4474.
Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Derner (27. Pulpán), Dobrovolný, V. Čech - Vampola, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - od 44. navíc Kubalík, od 59. Zelenka, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Vsetín: Štefl - Bobček, Kučný, Ostrčil, Šmach, Mocek, Horák, Andersons, Galvinš - R. Hubáček, Stantien, Näätänen - Dubec, Sakrajda, Rob - L. Duba, Grill, Davídek - Sabol, Hrňa, Knebl. Trenéři: Vlach a Kopřiva.