Kanonýři Sýkora s Procházkou přispěli k výhrám

Dva nejlepší střelci aktuálního ročníku hokejové extraligy Petr Sýkora z Pardubic a Martin Procházka z Kladna se střelecky prosadili i v úterním 40. kole O2 extraligy. Sýkora dvěma trefami přispěl k drtivé výhře Východočechů 7:0 ve Vsetíně, Procházka pomohl jedním gólem Kladnu vyhrát 4:1 v Litvínově.

Útočník Kladna Martin Procházka.

Poslední Vsetín odolával favorizovanému soupeři jen jednu třetinu, pak se rozjel brankostroj Východočechů. Po trefě Šedy se dvakrát prosadil kanonýr Petr Sýkora, který navíc připravil gól pro Dušana Andrašovského. Katastrofální třetinu završila branka Koukala. Ve třetím dějství pak Martin Čech a znovu Andrašovský po dalším pasu Sýkory zvyšovali na 7:0. Šesté čisté konto v sezóně vychytal Ján Lašák.

Vítkovice ještě hodlají bojovat o postup do play-off a jejich snahu podpořila výhra 4:1 nad Hamé Zlín. Dvěma góly se předvedl Petr Hubáček, Vítkovice proti Zlínu uspěly poprvé v sezóně.

Poprvé v aktuálním ročníku uspělo i Kladno proti Litvínovu, v předchozích třech utkáních se vždy radovali Severočeši. Jedenácté Kladno na ledě desátého Litvínova předvedlo zkušený výkon a už ve čtvrté minutě zakončil Vítězslav Bílek rychlou akci Rabatu. Ve druhém dějství zvyšovali Kuchler, Martin Procházka a Horna, z branky domácích se vzápětí poroučel gólman Martin Altrichter. Litvínov snížil v závěru Radimem Skuhrovcem, přesto musel soupeři přepustit klíčovou desátou příčku.

Sparta v závěru urvala výhru

Sparta vyhrála ve Znojmě 3:1 díky dvěma gólům v závěru zápasu. Orli vedli po trefě Jaroslava Svobody, rychle ale vyrovnal Michal Dragoun. V 56. minutě poslal mistra do vedení Ondřej Kratěna, vzápětí zvýšil nejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Hlinka.

Druhé České Budějovice vydřely před znovu vyprodanou Budvar Arénou výhru nad Třincem 4:2, definitivně rozhodl ale až gól Jiřího Šimánka do prázdné branky v 59. minutě. Jihočeši vedli po přesných střelách Posmyka a Hřebejka. Po snížení Semana domácí příznivce uklidnil Šimánek. Ale Skořepa šest minut před koncem zápasu přivolal drama, které po odvolání gólmana Vojtka ukončil znovu Šimánek.

Zíb zařídil výhru lídra

Vedoucí Liberec porazil Karlovy Vary 2:1 a zůstal na čele tabulky. Západočechy poslal v Tipsport Aréně do vedení Lukáš Pech po devíti sekundách druhé třetiny, když si gólman Hnilička srazil jeho nahození zpoza branky do sítě. O necelé tři minuty později ale nekompromisní ranou vyrovnal Leoš Čermák. O výhře Severočechů rozhodla přesilovková rána obránce Lukáše Zíba.

Plzeň na Slavii vedla po první třetině 2:0, když se trefili Fabuš a Divíšek. Po přestávce ale domácí zabrali a díky gólům Vondrky a Supa rychle vyrovnali. Náskok vrátil Západočechům Ludvík, Plzeň ale znovu zaspala úvod třetího dějství a Bednář v přesilovce znovu vyrovnal. Rozhodnout muselo prodloužení, ve kterém výhru 4:3 hostům zařídil Václav Benák.

40. kolo hokejové O2 extraligy:
Vsetín - Pardubice 0:7on-line
Branky a nahrávky: 24. M. Šeda, 30. P. Sýkora, 32. P. Sýkora, 36. Andrašovský, 38. Koukal, 46. M. Čech, 59. Andrašovský.
Vítkovice - Zlín 4:1on-line
Branky a nahrávky: 13. Klimek, 25. P. Hubáček, 42. Krenželok, 44. P. Hubáček - 21. Mokrejš.
Litvínov - Kladno 1:4on-line
Branky a nahrávky: 59. Skuhrovec - 4. Bílek, 29. Kuchler, 31. Martin Procházka, 39. Horna.
Znojmo - Sparta 1:3on-line
Branky a nahrávky: 7. J. Svoboda - 9. Dragoun, 56. O. Kratěna, 57. J. Hlinka.
Č. Budějovice - Třinec 4:2on-line
Branky a nahrávky: 10. Posmyk, 23. Hřebejk, 45. Šimánek, 59. Šimánek - 26. Seman, 54. Skořepa.
Liberec - K. Vary 2:1on-line
Branky a nahrávky: 23. L. Čermák, 55. Zíb - 21. Pech.
Slavia - Plzeň 3:4 po prodl.on-line
Branky a nahrávky: 21. Vondrka, 23. Sup, 44. Bednář - 7. Fabuš, 10. Divíšek, 34. Ludvík, 65. Benák.