Litvínov porazil Budějovice a je osmý

LITVÍNOV

Na čtvrtý pokus vyzráli hokejisté Litvínova v letošní extraligové sezóně na České Budějovice. V sobotním předehrávaném utkání 46. kola doma zvítězili nad druhým týmem tabulky 2:1 a třetí výhrou po sobě opět zvýšili své naděje na postup do play off. Před nedělními zápasy patří Chemopetrolu osmé místo.

Mountfield sice vedl od 10. minuty po trefě Michala Hudce v přesilovce pěti proti třem, ale v druhém dějství otočili stav Robert Reichel s Vojtěchem Kubinčákem.

Jihočeši vstoupili do utkání lépe a Šimánek ve druhé minutě zamířil tvrdou střelou z pravého kruhu pro vhazovaní do tyče. Situaci si ještě za minutu při přerušení prověřil sudí Bolina u videorozhodčího. V 10. minutě už se Jihočeši radovali, když při dvojnásobné přesilovce otevřel skóre přesnou střelou do levého horního rohu Hüblovy branky Hudec. Pak se na branku hostí doslova sesypala lavina litvínovských výpadů, ovšem ani jeden z nich domácí neproměnili. V 14. minutě zastavila Bendův pokus levá tyčka.

Reichel zavelel k útoku

Po přestávce zavelel do útoku kapitán Reichel, který po skrumáži u branky již ve 20. vteřině druhého dějství propasíroval kotouč za záda českobudějovického brankáře. V polovině zápasu měl slibnou příležitost Prorok, ale Chábera reflexivně vyrazil.

Následně se řítil na Hübla v brance domácího celku v oslabení Hudec, jenže ani on neuspěl. Ve 36. minutě hrál Litvínov přesilovku a Kubinčák se po rychlém protiútoku po Šlégrově přihrávce už trefil přesně.

Jihočeši se sice snažili o vyrovnání, ale to jim nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře. Nevyužili rovněž dvě přesilové hry, přičemž při té druhé měli největší šanci na srovnání stavu. Najíždějící bek Toman v 57. minutě Jaroslava Hübla nepřekonal. Litvínov tak poprvé v sezoně proti Mountfieldu bodoval, což mu v boji o play off přišlo velmi vhod.

Chemopetrol Litvínov - Mountfield Č. Budějovice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Reichel (Kubinčák), 36. Kubinčák (Šlégr) - 10. Hudec (Toman). Rozhodčí: Bolina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 13:9. Využití: 1:1. Diváci: 2210.
Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Poživil, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Lukeš, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Sklenička. Trenéři: Jaroslav Hübl a Petr Rosol.
České Budějovice: Chábera - Gřegořek, Toman, Bolf, Kutlák, Mucha, Vydarený - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, Mertl, Sailer - Krajči, L. Květoň, Stantien - Gulaš, Červený, Hašek. Trenéři: Josef Jandač a Milan Kupka.