Litvínov se na vítězství nad posledním Vsetínem nadřel

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova přivítali v utkání 48. kola na svém ledě poslední Vsetín, žádné střelecké manévry se ovšem nekonaly. Důležité body v boji o play off přinesly domácím přesné trefy útočníků Proroka a Bendy, které zajistily výhru 2:0.

Chemici šli do střetnutí se zbrusu novou brankářskou dvojicí Horčička - Podolka, vypůjčenou ze sousedního Chomutova. Oba litvínovští gólmani totiž onemocněli. Hübla trápila třísla a navíc v týdnu ulehl s virózou, třísla zradila i Fialu. Do branky trenéři postavili Horčičku, který dokázal v důležitých momentech litvínovský tým podržet.

V první třetině sice měli domácí opticky navrch, svou převahu však nedokázali gólově zužitkovat. Přitom šancí měli hned několik, ovšem Reichel, Jenáček, Trávníček, Benda ani Branda nedokázali Štůralu v brance Vsetína překonat. Bezbrankový stav tak vydržel až do poloviny zápasu.

Střelecký půst ukončil ve 33. minutě při přesilové hře Ivo Prorok, který dokázal zužitkovat nahrávku Roberta Reichla. Pak musel hrát Vsetín v dvojnásobném oslabení, ale domácí početní výhodu nevyužili. Další branky se tak diváci dočkali až na začátku posledního dějství, když Benda na konci 41. minuty obkroužil branku a prostřelil gólmana Valachů Štůralu.

V závěru přeci jen přišel tlak hostujícího celku, do největší šance se dostala dvojice Grill - Sabol, na litvínovského gólmana Horčičku si ovšem nepřišla. Ten proti soupeřovým útočníkům obstál, udržel čisté konto a výrazně pomohl svému týmu k zisku tří bodů.

Chemopetrol Litvínov - Vsetínská hokejová 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Prorok (Reichel), 41. Benda (Jenáček). Rozhodčí: Jebavý - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:9, navíc Šlégr (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4215.
Litvínov: Horčička - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Gýna, Skuhrovec, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Lukeš, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Sklenička. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
Vsetín: Štůrala - Mocek, Andersons, Bobček, Ostrčil, Šmach, Stříteský - Darzinš, Fadrný (21. Navrátil), Dubec - Näätänen, Hubáček, J. Hruška - Davídek (41. Hrňa), Sabol, Grill. Trenéři: Vlach a Kopřiva.