Znojmo porazilo Vítkovice v nájezdech

Až po samostatných nájezdech porazili hokejisté Znojma Vítkovice 4:3. Souboj přímých soupeřů o desáté místo rozhodl Tvrdík. V normálním hracím čase si posila z Pardubic na své konto připsala ještě jednu branku a asistenci. Znojmo sahalo po plném bodovém zisku, o který je připravil 48 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnávací brankou Barinka.

V utkání mezi Slavií a Litvínovem, tedy týmy, které stále bojují o postup do play-off, se po výhře 3:0 zaslouženě ze zisku bodů radovali Pražané. Zlepšenou defenzivní činnost podpořil vynikajícím výkonem brankář Lukáš Hronek, který podržel slávisty především za hubeného jednobrankového vedení a dochytal zápas s čistým kontem.

Hokejisté Českých Budějovic porazili v přímém souboji o druhé místo v tabulce Pardubice 3:2, přestože prohrávali již 0:2. Rozhodující gól vstřelil v přesilové hře v 59. minutě obránce Lukáš Bolf.

Hokejisté Zlína se ve 49. extraligovém kole stali třetím týmem, který dokázal vyhrát na ledě Liberce. Bílí Tygři si však i přes porážku 2:3 v prodloužení, o které rozhodl v 62. minutě Pavel Kašpařík, tři kola před koncem základní části definitivně zajistili první místo v tabulce.

Vary jsou blízko prvnímu postupu do play-off

Pouze úvodní třetinu dokázal poslední tým extraligy vzdorovat v 49. kole Kladnu. Vsetín dokonce v utkání vedl, ovšem favorizovaní Středočeši dokázali v prostřední části výsledek třemi góly otočit a nakonec si odvezli tři body za vítězství 6:2. Hosté se tak díky očekávané výhře přiblížili postupu do play-off.

Hokejisté Třince porazili Plzeň 2:1 a znovu se tak přiblížili postupu do play-off. Z premiérové výhry v normálním hrací době od návratu ze Švédska se radoval brankář Ocelářů Roman Čechmánek, kterému zkazil možné čisté konto až 33 vteřin před koncem plzeňský útočník Martin Adamský.

Karlovy Vary zdolaly pražskou Spartu 3:2 a udělali možná rozhodující krok k premiérovému postupu do play-off. O posun do vyřazovací časti může Západočechy v jejich desáté sezóně v nejvyšší soutěži připravit už jen teoretická možnost. Energie rozhodla před polovinou utkání, kdy během necelých čtyř minut vstřelila všechny tři branky a získala vedení 3:1.

49. kolo hokejové O2 extraligy:
Vsetín - Kladno 2:6on-line
Branky: 9. Sabol, 36. Knebl - 22. Kalla, 34. Frolík, 35. Martin Procházka, 51. Martin Procházka, 52. Bělohlav, 59. Horna .
Třinec - Plzeň 2:1on-line
Branky: 17. Martynek, 43. Štefanka - 60. Adamský.
Č. Budějovice - Pardubice 3:2on-line
Branky: 34. V. Hübl, 51. Šimánek, 59. Bolf - 28. Pucher, 32. Havíř.
Znojmo - Vítkovice 4:3 po sam. náj.on-line
Branky: 20. Meidl, 27. J. Svoboda, 49. Tvrdík, rozhodující nájezd Tvrdík - 23. Jurečka, 31. Vala, 60. Barinka.
K. Vary - Sparta 3:2on-line
Branky: 27. Kumstát, 30. Košťál, 31. Němec - 19. J. Hlinka, 36. Vykoukal.
Liberec - Zlín 2:3 v prodl.on-line
Branky: 27. Jiruš, 29. Pletka - 24. R. Pšurný, 54. Rachůnek, 62. Kašpařík.
Slavia - Litvínov 3:0on-line
Branky: 14. Hruška, 51. Bednář, 58. Beránek.