Slavia v boji o play-off porazila Kladno 2:1

Důležitý zápas v boji o play-off sehráli v neděli hokejisté Slavie Praha a Kladna. Zatímco Slavia měla účast minimálně v předkole jistou a bojovala o účast mezi nejlepší šestkou, Kladnu mohla další ztráta bodů oddálit šanci dostat se alespoň do předkola. Nakonec se z vítězství radovala domácí Slavia, vítěznou branku na 2:1 vstřelil čtyři minuty před koncem Tomica.

Od šesté minuty hrálo Kladno čtyři přesilové hry za sebou, ale pověsti o jejich smrtících účincích tentokrát značně pokulhávaly. První dvě výhody hosté promarnili, při třetí je vychytal brankář Slavie Svoboda, a čtvrtou přerušilo vyloučení obránce Houdka. Od šestnácté minuty hráli domácí takřka dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale bez gólového efektu.

Ve druhé části měli více ze hry domácí a také šli ve třinácté minutě zaslouženě do vedení, když se stejně jako v pátek proti Liberci ukázala nemohoucnost kladenských obránců při rozehrávce. Hájkovi vypíchl puk Červenka a bekhendem překonal  Orcta.

Orct na všechno nestačil

Gólman Středočechů musel svým bekům často vypomáhat i při rozehrávání puku za brankou a při jedné takové situaci mohl být rád, že znovu neinkasoval. Přesilovkové komando Kladna se nakonec přece jen probudilo v závěru třetiny, kdy dělovka Ševce od modré dosvištěla až za Svobodova záda.

Ve 45. minutě se dostal do nájezdu Martin Frolík, ale Svoboda se zaskočit nenechal. Slávisté si vytvořili výrazný tlak od 50. minuty, kdy putovali na trestnou lavici tři kladenští hráči za sebou, ale výtečný Orct zasahoval bezchybně. Kapituloval až čtyři minuty před koncem při závaru před brankou, kde se nejlépe orientoval Tomica. Jeho branka byla nakonec vítězná.

HC Slavia Praha - HC Rabat Kladno 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Červenka (Bednář), 56. Tomica (Vondrka) - 39. Ševc (Kalla). Rozhodčí: Homola (ČR), Levonen (Fin.). Vyloučení: 9:11, navíc Pavlas (Kladno) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 7045.
Slavia: A. Svoboda - Graňák, Žižka, Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík - Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Sup - Vondrka, L. Havel, Dlouhý - Kubeš, Doležal, Malát. Trenéři: Vladimír Růžička a Ondřej Weissmann.
Kladno: Orct - Hájek, Ševc, Pavlas, Štěpánek, Zeman, Houdek - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - Frolík, Čurilla, Diviš. Trenéři: Zdeněk Müller a Petr Kasík.