Poslední Vsetín se loučil doma porážkou s Plzní 2:3

VSETÍN

Duel dvou nejslabších celků extraligy skončil v nedělním předposledním kole nejvyšší soutěže vítězstvím Plzně ve Vsetíně 3:2. Poslední Valaši sice dotáhli dvoubrankové manko, ale v 46. minutě rozhodl Adam Šaffer. Vsetín se tak loučil v této sezóně s domácím publikem porážkou.

Po počáteční oťukávané jako první zahrozili hosté, ovšem Důras ještě na domácího gólmana nevyzrál. Změnu stavu přinesla až druhá přesilová hra Plzně. Fabuš ještě neměl dobře seřízená mířidla, ovšem chvíli po něm Ludvík dorazil pokus Čakajíka od modré čáry.

O minutu později se hosté radovali podruhé - Důras uvolnil Adamského, který bekhendovým blafákem pod horní tyč nedal gólmanovi šanci. Možnost vrátit se zpět do utkání měli Valaši v 17. minutě, kdy nedisciplinovanost soupeře jim nabídla 85 vteřin trvající výhodu dvou hráčů v poli.

Kromě územní převahy však nic víc nevytěžili. Dočkali se až tři čtvrtě minuty před první přestávkou, kdy si v přesilovce na přihrávku Davídka zpoza brány ideálně nabruslil Bobček.

Šaffer rozhodl duel útěchy

Vsetín vycítil šanci, přidal na rychlosti, důrazu a nejednou zamotal soupeřovým obráncům hlavu. Akcie Západočechů však držel nad vodou hbitý gólman Málek. Vyznamenal se především při šancích Haluzy, Fadrného a Sabola.

Z trvalejšího tlaku se Plzeňští vymanili v polovině zápasu a také oni mohli několikrát získat zpět dvoubrankové vedení. Blízko třetí trefě byl Divíšek, Matějovský a Benák s Divíškem, přičemž ani hosté nedokázali využít téměř minutovou přesilovku pěti proti třem.

Vsetínu se podařilo vyrovnat hned v úvodu třetí třetiny, když Andersonsovo nahození s přispěním levé tyče skončilo za zády Málka. Radost domácích však netrvala dlouho. O tři minuty později totiž Šaffer zužitkoval Kracíkovu přihrávku.

Ani tato trefa však Valachy nezlomila a i nadále se snažili o vynucení si prodloužení. Nejblíže mu byl Dubec, když netrefil napůl odkrytou bránu hostí. Plzeň si v závěru již hlídala vedení a dovolila soupeři pouze desetivteřinovou power play.

Vsetínská hokejová - Lasselsberger Plzeň 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Bobček (Davídek), 43. Andersons (Sabol) - 14. Ludvík (Čakajík), 15. Adamský (Důras), 46. Šaffer (Kracík). Rozhodčí: Mikula, Kubeš - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 2425.
Vsetín: Štůrala - Bobček, Michael Procházka, Mocek, Šmach, Haschka, Andersons - Haluza, Jan Hruška, R. Hubáček - Dubec, Fadrný, Darzinš - Näätänen, Sabol, Davídek - od 21. navíc Hrňa, Navrátil, Knebl. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Plzeň: Málek - L. Martinec, Čakajík, Benák, Mazanec, V. Čech, Dobrovolný - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Matějovský - Důras, Kubalík, Adamský - Laš, Šindel, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.