Třinec porazil v předkole play-off Karlovy Vary

Karlovy Vary

Hokejisté Třince vyhráli v úvodním zápase předkola play-off extraligy na ledě Karlových Varů 3:1 a ujali se vedení v sérii hrané na tři vítězství. Oceláři potvrdili, že se jim v této sezóně proti Energii daří. Dvěma góly ve dvojnásobných přesilových hrách se na výhře podílel útočník Juraj Štefanka. I další góly v zápase dali slovenští reprezentanti.

Premiéra Energie ve vyřazovacích bojích extraligy měla slavnostní nádech pro obránce Řezníčka, jenž jako druhý hráč v historii nastoupil k 900. zápasu v nejvyšší soutěži. Karlovarské fanoušky potěšil i návrat útočníka Krafta do sestavy po dlouhodobém zranění.

Úvod poznamenala častá vyloučení, dvojice rozhodčích Bolina, Rejthar totiž nasadila hodně přísný metr. Do první větší šance se však dostal až v 8. minutě Dobroň, který prostřelil Čechmánka, puk však neprošel za čáru třinecké branky. Tlak domácích poté umocnil trest pro Kroupu, kvůli kterému hráli Oceláři 93 vteřin ve třech.

Hra tak prakticky neopustila obranné pásmo hostí, Košťálovu "tutovku" však Čechmánek vyrazil lapačkou. Karlovy Vary se nakonec dočkaly i gólu, když v pokračujícím náporu zamířil přesně Skladaný. Srovnat mohl ve 14. minutě Daneček, před kterým se otevřela obrana domácích, jeho střela však minula Sáblíkovu branku. Gólem neskončila ani Kraftova šance v závěru první třetiny.

Zajímavé momenty hlavně v přesilovkách

Po přestávce nejprve ve slibné šanci selhal Skořepa, ale poté dostal Třinec jedinečnou šanci vyrovnat ve 114 vteřin dlouhé přesilové hře pěti proti třem. Oceláři ale nakonec ani tolik času nepotřebovali. Již po devíti vteřinách totiž Sáblíka překonal Štefanka. V pokračující klasické početní výhodě byl navíc blízko druhému gólu Pácal, jeho bekhendová střela však skončila jen na tyči.

I v dalším průběhu byly zajímavé momenty, i když jich bylo minimum, k vidění hlavně při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. V 39. minutě mohl odčinit své potrestané vyloučení Řezníček, jeho šanci však zlikvidoval pozorný Čechmánek. Gólman, který ještě na začátku loňské sezony chytal v karlovarském dresu, ustál i další přesilovky domácích v úvodu třetí části a poté jeho noví spoluhráči udeřili.

Znovu to bylo při hře pěti proti třem a opět se o gól postaral slovenský reprezentant Štefanka. Západočeši se poté snažili vyrovnat, naráželi však na připraveného třineckého gólmana. V 59. minutě se domácí rozhodli riskovat při hře bez brankáře, což však soupeř potrestal třetím gólem.

Energie Karlovy Vary - Oceláři Třinec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Skladaný (Dobroň) - 26. Štefanka (Polanský), 48. Štefanka (Skořepa), 60. Tomas (Polanský). Rozhodčí: Bolina, Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:10, navíc Kroupa (Třinec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3168. Stav série: 0:1.
Sestavy:
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Mudroch, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Duben, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Kristek, Kraft, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, M. Straka, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Třinec: Čechmánek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Korhoň, Polanský, Tomas - Hlouch, Pavelek, Martynek - J. Daneček ml., L. Říha, Steber. Trenéři: Juřík, Daneček st. a Mach.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200