Rubriky:

Tipsport extraliga

Rarita: 20 vteřin, 39 trestných minut, dva zranění! Plzeňský debutant drsně kosil sparťany

13. září 2019 08:15 - Praha
(Aktualizováno: 13. září 2019 09:02)

Obdržet víc trestných minut, než v daném zápase odehrát vteřin? Naprostá rarita! Jenže Michalu Houdkovi se to přesto podařilo. A za jediné střídání! Devatenáctiletý obránce Plzně naskočil na led v předehrávce prvního kola hokejové extraligy na ledě Sparty až v polovině druhé třetiny a po dvaceti vteřinách v akci a 39 trestných minutách se pakoval předčasně do sprch.

Sport.cz

Houdek nejprve ve 32. minutě v přerušené hře zezadu krosčekoval nic netušícího Marka Kvapila, který právě od rozhodčích obdržel menší trest. „Vlezl jsem na led a viděl, jak mému spoluhráči vyseknul hokejku z ruky. Jel jsem ho bránit. Tady nekoukáte doprava doleva. Když vašeho spoluhráče někdo atakuje, musíte se ho zastat. Pro mě to je přirozená role. Tak by to mělo být," stál si Houdek za svým počínáním.

"Mrzí mě, že (Kvapil) zůstal ležet na ledě. Nemyslím si, že zákrok byl vedený až takovou silou. Nečekal jsem, že až takhle upadne," podivoval se.

Divočina na Spartě! Co si chce ten blbec dokazovat? vytočil Pražany plzeňský debutant

Kvapil po jeho zákroku dohrál a musel se svěřit do péče lékařů. Jen o pár vteřin později skončil duel i pro obránce Sparty Jana Piskáčka, který chtěl Kvapila pomstít. S Houdkem se pustil do bitky, odešel z ní ale se zkrvaveným obličejem a musel zamířit do nemocnice na vyšetření kvůli podezření z otřesu mozku.

Když se Houdek dozvěděl o slovech kapitána Sparty Michala Řepíka, že by měl za svůj zákrok na Kvapila dostat dodatečný trest, pokrčil rameny. „Nemám důvod se ke komentáři pana Řepíka vyjadřovat. Myslím, že disciplinárka všechny podobné zákroky na hraně posuzuje," odtušil.

škv, Sport.cz

  Třinec - Brno dnes 17:00
20191119T17:00:00+0100
Třinec vs. Brno
Třinec vs. Brno
Třinec
Brno

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..