Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Třince posílil útočník David Květoň

17. září 2007 14:39 - TŘINEC

Rozpadající se Vsetín opustil další hráč, talentovaný hokejista reprezentační dvacítky David Květoň přestoupil do Třince. Devatenáctiletý útočník už naskočil do nedělního zápasů Ocelářů v Karlových Varech, ale definitivně byl jeho příchod do slezského klubu uzavřen až nyní.

Květoň i letošní léto strávil na přípravném kempu New York Rangers, místo v prvním kádru si však znovu nevybojoval a stejně jako před rokem se rozhodl pro návrat do extraligy. "Před nižšími ligami v zámoří dal přednost naší nabídce. V hledáčku jsme ho měli už velmi dlouho, sportovní ředitel Pavel Marek ho sledoval dlouhodobě, až teď se to konečně povedlo realizovat," řekl ČTK mluvčí Ocelářů Ivo Pullmann.

Délka Květoňova kontraktu nebyla specifikována, Třinec však s hráčem podepsal pravděpodobně smlouvu na několik sezón. "Důležité je, že obě strany projevily zájem o dlouhodobou spolupráci," doplnil Pullmann.

Novojičínský odchovanec hrál extraligu ve vsetínských barvách už v šestnácti letech, ale pravidelně se v sestavě valašského celku usadil až v předloňské sezóně. Poslední soutěžní ročník rozdělil mezi dva kluby; polovinu odehrál za Vsetín, druhou v zámoří za juniorský tým Gatineau Olympiques, kde měl s bilancí pět gólů a 27 asistencí průměr jednoho bodu na zápas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..